Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írnátok olyan középiskolákat...

Írnátok olyan középiskolákat Budapesten vagy környékén, ahol angol mellé spanyolt lehet tanulni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl a Károlyi Mihály Spanyol magyar kéttannyelvű gimi.Kispesten a Köki közelében van,inkább erősebb suli. A spanyol a fő nyelv.De mivel gimi kötelező mellé a 2.nyelv.
2012. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De tudtommal már jó pár éve csak két tannyelvű osztályok indulnak, ami azt jelenti, hogy van egy 0. év, amikor csak spanyolt tanulsz és néhány fontos tárgyat (pl. magyar, matek stb.), tehát az első év csak előkészítő, megtanítanak anyanyelvi szinten spanyolul, utána a 1. osztálytól spanyolul tanítják a tantárgyakat (kivétel a magyar és a történelem).


Mondjuk én már 20 éve jártam oda (nem kétnyelvű osztályba), de azt tudom, hogy miután végeztem, nem sokkal utána vezették be, hogy már nem indítanak rendes osztályt, csak két tannyelvűt. Egy csomó tanárnak ezért el is kellett mennie, aki nem tudott (vagy nem tanult meg addigra) spanyolul.

2012. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szinte minden középiskolában lehet második idegennyelvnek választani a spanyolt. (Nézz utána annak a sulinak a honlapján amelyik érdekel.) : )
2012. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!