Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lehetek, ha anglisztikára...

Mi lehetek, ha anglisztikára vagy germanisztikára fogok járni?

Figyelt kérdés
Gimnázium után anglisztikára vagy germanisztikára szeretnék jelentkezni, mert érdekel az angol és a német is. Ha például anglisztikára mennék, utána hol tudnék elhelyezkedni, a négy év után milyen munkám lehetne?

2012. okt. 25. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
mekiben tuti
2012. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szórakozásból tettem fel a kérdést...
2012. okt. 25. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha végeztél mehetsz szakfordítónak, tolmácsnak vagy tanárnak, de az első év végén el kell döntened, hogy mire specializálódsz. Neked szerintem a legelőnyösebb a tanári pálya lenne, mert minorban felveheted a másik nyelvet és angol-német szakos tanár lehet belőled.
2012. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem viccből mondtam...


egyébként ha érdekel ott a felvi.hu ahol levannak írva a szakokról a lényeges dolgok, plussz ha megnézed vmelyik sulit ahol van anglisztika, akkor ott is sok infót találni róla

2012. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


(felvi.hu->szakok leírása->Bölcsészettudományok->anglisztika(alatta ott a germanisztika)->jobb oldalt "Diplomán túl" alatt "Munkalehetőségek". Csak azért írtam le, hogy vissza tudj menni böngészni, miről szól)

2012. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
pl. vadakat terelő juhász
2012. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2012. okt. 26. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
kérdező! Itt ne számíts értelmes válaszokra, mert ezt az oldalt ritkán nézik olyan emberek, akik hasznos tanáccsal tudnának ellátni. Ide csupa sötét és korlátolt ember jár fel...tapasztalat, régen én is próbálkoztam kérdésekkel már alig nézem, most is minor előtt vagyok, így tévedtem ide. Szóval itt ne számíts értelmes válaszokra. Akik mekiznek, burgereznek, ugye ők a szuper intelligens mérnök urak, akik szerint a bölcsész diploma mekibe szól. Vicces, mert ők azok, akik az ő, zárt logikájuk alapján: " reáltantárgyakon kívül semmihez nem értenek" ami egyáltalán nem biztos, általában sík hülyék idegen nyelvekből:D egy középfokút nem bírnak megcsinálni, hallom a óbudais gépészmérnök ismerőseimtől hogy szenvednek egy nyelvvizsgával...:D Azért, mert most hiány van mérnökökből, nem jelenti azt, csak ezt lehet tanulni, Ugyan már...mindenkinek meg kell találnia miben jó és tud kiteljesedni...
2013. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért az utóbbi is elég nagy általánosítás, egy haverom pl a BME-n tanul mérnök szakon 3. éve, de már középsuliban 2 különböző nyelvből volt nyelvvizsgája
2013. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!