Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes vegyészmérnöknek tanulni?

Érdemes vegyészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Imádom a kémiát,matekot,fizikát.Jövőre felveszem faktba a kémiát és a fizikát.

Szóval megéri tanulni és el lehet vele helyezkedni tehát nem

"büfészak"?


2012. okt. 31. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos el tudsz vele helyezkedni, mert ehhez a három tantárgyhoz kevés embernek van esze, azokban az állásokban ahová ezek kellenek általában el lehet könnyen helyezkedni, ellentétben a bölcsésszel, de én akkor is angol bölcsész leszek. :) Ha megy az angol és jó a tanárod akkor mehetsz ki akár Angliába, ahol a végzettségeddel forintra átváltva közel 1 millió forintot keresnél.
2012. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha továbbtanulsz Msc-re, akkor még könnyebben el tudsz helyezkedni.

Ma mindennap használsz valami olyat amihez a vegyészmérnököknek köze van (üzemanyag, gyógyszer, tisztítószerek...)

2012. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első válaszolótól kérdezném, hogy angliába mégis mit csinálnál? ott az utolsó utcaseprő leszel anglisztika szakkal. az egyetlen képzettséged, hogy jól tudsz angolul. de nyilván angliába mindenki jól tud angolul, hiszen ez az anyanyelvük. tehát semmivel se tudsz kitűnni...


egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, jó a vegyészmérnök végzettség. én is jártam rá kicsit, de átmentem inkább kémia szakra. ez érdekesebb.

2012. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Németet tanulok :D Középfokúm már van belőle de majd fel kell tornásznom emeltre.Angolt csak második nyelvként tanulok :)

Utolsó!

Miben más a sima kémia szak mint a vegyészmérnöki?

2012. okt. 31. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: hogy miben más? erre egyszerű a válasz. mindenben. egy mérnök mindenféle mérnöki tárgyat tanul, míg a vegyész csak kizárólag kémiát. a ttk-n sokkal szerteágazóbb módon tanuljuk a kémia különböző ágait. jóval több a labor gyakorlat, nincs műszakirajz meg ilyesmik...
2012. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik! Tudom és írtam is, hogy sokra nem megyek az anglisztikával, de nem tudok mást, mivel az angolon és a németen kívül utálok minden tantárgyat, csak ezeket szeretem. Amúgy nem én megyek Angliába, hanem azt a kérdezőnek javasoltam. :) (első voltam)
2012. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!