Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE TTIK karára készülök,...

A SZTE TTIK karára készülök, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a környezetmérnök képzés érdekel.Pl.diploma után milyen lehetőségek vannak, milyen a közösség, mennyire nehéz elvégezni és egyáltalán érdemes-e?..stb

A válaszokat előre is köszönöm!


18/L



2012. nov. 3. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
A legjobb egyetem és a legjobb kar, kell ennél több?:P
2012. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt nagyon jó hallani, de ennél kicsit konkrétabb dolgok érdekelnének :)
2012. nov. 4. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a környezettan szakra menj, azzal lehetőséged is lesz. Na jó, elhelyezkedni azzal is igen nehéz, de lehetsz környezetkutató pl, ha mégis.


Magát a kart nem ismerem, bár amennyit hallottam róla, nekem is szimpi. Azért nem jött nálam számításba, mert nem akartam itthagyni Pestet ("antiszoc" és csóró vagyok).

2012. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Konkrétan a szakról nem tudok mondani, mert nem arra járok, talán nézd meg facebookon vmelyik évfolyamnak a csoportját és írj ott konkrétan vkinek, vagy a nagy Szegedi egytemisták csoportba, biztos vannak segítőkész emberek:) De maga a kar nagyon jó, én imádok ide járni, maga a város is jó, az emberek meg minden
2012. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. voltam és hangsúlyozom, hogy ezt a szakot nem ajánlom!! Elvégzed, és nemcsak munkád nem lesz, hanem úgy fogod érezni, hogy nem értesz semmihez, mert mindenbe belekóstoltatok, semmit se tanultatok meg igazán. Ezért a szakért felesleges 7+4 félévet tanulnod!

Aki kutatni, tervezni vagy ténylegesen valami a társadalom számára hasznosat szeretne tenni, az vagy kétségbeesik, ha ezt a szakot végezte, vagy kezdi elölről, másik BSc-vel!! Innen úgy igazán semmilyen Msc-re nem mehetsz a 7 félév végén, ami hasznos, mert semelyikhez nem lesz elegendő tudásod. Esetleg még környezettudomány MSc-re, de ha már az, akkor sokkal jobb annak alapszakját, a környezettant elvégezni.

2012. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy olyannal beszéljen, akár több emberrel is, aki tapasztalatból beszél, mert mielött én egyetemre mentem, ezt az oldalt olvasgattam és csak rosszakat írtak. Így meg úgy nem lehet elhelyezkedni a biológia szakkal, most hogy oda járok, kiderült, hogy abban van a jövő és csak tenni kell érte, hogy vki menjen is vmire vele. Persze, akit kirúgtak vagy nem bírta a tempót az jóhogy lejárató szövegeket írogat, épp ezért kell több véleményt meghallgatni, olyat aki már végzett stb. Én ennyi vélemény alapján még nem döntenék az életemről.
2012. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én környezetmérnök hallgató vagyok, és mióta az vagyok, azóta tudtam meg, mire vállalkoztam... :/ Pszichoszomatikus tüneteim szoktak lenni :D

Amúgy a harmadévesek gyakorlati helyet SE találnak.

2012. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sikerült kellően elrettennem a környezetmérnök képzéstől..De a környezettan is szóba jött, szóval nincs kizárva az sem.Ha van esetleg valaki aki oda jár vagy ott végzett nemrég akkor szívesen várom a véleményeket!
2012. nov. 5. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Ennek örülök. Engem anno senkinek nem sikerült elrettentenie, pedig elég sok érvet írtak. :D Vak voltam.


Amúgy ha még kedvet kapsz a szaktól, keress rá, és meglátod a sok negatívumot.


A biológián nem gondolkoztál? Itt a Másik válaszoló, talán tudna is Neked segíteni.

2012. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért a környezettant néztem ki mert ott a választható szakirányok sokkal szimpatikusabbak, mint pl víz és talajvédelem, környezetminősítő, levegőtisztítás védelem, hulladékkezelés..stb, szerintem ezekkel lehet kezdeni valamit( ha nem is Magyarországon).A bioszon pedig alkalmazott biotechnológia meg ilyenek vannak.Ebben az évben a kémia kezd kifogni rajtam úgyhogy még semmi nem biztos. Bioszon pedig a kémia elengedhetetlen, nem?
2012. nov. 6. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!