Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási rangsor -...

Felsőoktatási rangsor - gyakorlatilag mi értelme?

Figyelt kérdés

[link]

Ezek szerint az ELTE bölcsészkara a legjobb az országban. Na de elhelyezkedni nem lehet vele, a többség büfészak, persze, hogy jó tanulók, mert a karon matematikaoktatás nincs - amiből általában rosszabb jegyeket szereznek az egyetemisták, a felvételi ponthatár pedig elég magas, mert túljelentkezés van. De ettől még nem jó...



2012. nov. 9. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem is a bölcsész bscvel lenne ajánlott elhelyezkedni, hanem az arra felvehető mscvel.
2012. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rangsort a tanárok szakmai munkája és a diákok versenyeken elért eredménye alapján számolják. Szerintem is értelmetlen, valahol több a doktorandusz így az oktatók átlagban alacsonyabb képzettségűek, pedig pont a phd iskola miatt magasabb az oktatás színvonala.
2012. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tíz képzésterületre, illetve több mint negyven szakra készültek rangsorok, amelyek alapja - az összesített intézményi és kari listához hasonlóan - a minősített oktatók száma és aránya, a hallgatók tanulmányiverseny-eredményei, jelentkezés- és pontszámadatai."


- Itt Te hol látod, hogy tanulmányi átlagot számolnának? Azt meg végképp ki kellene tudond olvasni, hogy területenként csináljá ka felmérést, vagyis nem bölcsészkart és villamosmérnökit hasonlítanak össze.

Ha már büfészakozol, legalább olvasd el rendesen, amit írnak. Egyébként rengeteg ilyen rangsor van, sok értelműk nincs, de elárulja a használhatóságukat, hogy mi alapján állítják össze.

2012. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na de mégis összehasonlítják a tudományterületeket, hiszem összesítésben az első bölcsész, a második természettudományos, a harmadik orvosi. És még csak nem is az alapján nézték, hogy az ország összes bölcsésze közül az Elte, összes orvosija közül a SOTE a legjobb, mert akkor a 4. nem lehetne a SZOTE.

Tehát a számításaik szerint a bölcsészkar vezet, mert (?):

- ide sokan jelentkeznek => magas ponthatár

- ugyanezért: sok emberből kevés bejutó => kitűnő középiskolai eredménnyel rendelkeznek

- minősített oktatók - tudományos kutatók, professzorok, egyéb szakemberek. (műszaki és humán szakra is jártam, humán szakon jellemzőbb volt, hogy még a legkisebb létszámú szemináriumokat is a szakmában nagy nevek tartották. Míg a BME-n a délutáni matek gyakra belöktek valami 30 éves friss oktatót, aki aztán jól elszámolta és kiröhögte magát, majd kezdte újra)

- a hallgatói teljesítményt nem tudom, hogy számolhatják. Jegyátlagban valószínűleg a BTK vezethet. Viszont akkor a TTK nem lehetne 2. helyen, szóval nem így számolhatták. Tanulmányi versenyre jelentkezőből pedig nem tudom, hol van több.


Egyénként én még a régi rendszerben végeztem, ismerek 5 éves képzésben végzett bölcsészeket, azzal sem lehet elhelyezkedni. Tehát az MSc sem hiszem, hogy olyan kelendő lenne.

2012. nov. 10. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!