Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a közösség, diákélet a...

Milyen a közösség, diákélet a BGF-en? Hallottam olyat, hogy a BGF-en gyakorlatiasabban tanítanak, mint a Corvinuson, ez mennyire igaz? Megérné az alapképzést BGF-en, a mestert pedig a Corvinuson végezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén fogok felvételizni, a nemzetközi gazdálkodás szakot fogom választani, ezt fogom több iskolában bejelölni, pontosan 3-ban. Eddig úgy gondoltam, hogy ez lesz a sorrendem: Corvinus, BME, BGF. Mostanában azonban újra elgondolkodtam a dolgon. Sokmindent mondanak mindegyik suliról, nem tudom ezekből mi igaz és mi nem. Egész eddig azért akartam a Corvinusra menni elsősorban, mert ez a legerősebb, legtekintélyesebb intézmény gazdasági képzésben, azonban idejárnak a leggazdagabbak is? Mennyire fontos ebben a suliban a pénz? Mennyire nagyképűek az emeberk? Én szeretnék jó közösségbe bekerülni, olyanba, ahol megtalálom a helyem és jól érzem magam. Ráadásul csak diákhitellel tudom végig csinálni az egyetemet, nem lesz pénzem extra dolgokra sem. Tudom, hogy nem ez a legmérvadóbb, de nálam ez is feltétel. +Mekkora zsenik járnak oda?

Kérlek írjatok egy kicsit nekem az említett iskolák diákjairól és hogy szerintetek mennyi lesz a pont a 2013/2014-es tanévre az említett iskolákban? Melyik suliban mekkora a kiemelkedés lehetősége számomra (úgyszámoltam, hogy a legrosszabb estben kb. 445 pontom lesz)? Valamint, ha tudtok érveket miért jelöljem meg ezt és ezt az első, második, harmadik helyen, kérlek írjátok meg!

Köszönöm



2012. nov. 11. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsőéves hallgató vagyok a Corvinuson,tavaly én is sokat gondolkodtam,hogy elsősorban BME-t v. BCE-t jelöljem meg első helyen.

Végül felsős illetve végzett ismerősöm döntő többsége a Corvinust javasolta,miszerint a legkiválobb,gazdasági szférában tapasztalt oktatók tanítanak az egyetemen.

Míg BME elsősorban műszaki egyetem,illetve a bgf inkább a pénzügy-számvitel szak miatt emelkedik ki a hazai felsőoktatásból, nem pedig a nemzetközi gazdálkodás szak miatt.


Biztos sok a gazdag diák a BCE-n,de ez téged miért zavar,más iskolákban is biztos vannak gazdagabbak.

Azt viszont biztosra veszem,h megtalálod majd a számodra szimpatikus embereket a suliban.

Mit értesz azon,h beképzeltek?Biztos vannak azok is,mint bármely iskolában.

Nem muszáj költekezned,te döntöd el,h mire költöd a pénzedet,senki sem fog kényszeriteni semmire.


Mivel az NG-re kell országosan a legtöbb pont,így elég sok "zseni" van szakon,sulin belül.453 pont kellett fizetősre,míg finanszírozottra 482.


Sok sikert az éretségihez,remélem tudtam segíteni!

2012. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a választ. Abban reménykedem, hogy, mivel 2013-tól csak önköltséges formában indul be ez a szak, a corvinusra is be lehet majd kerülni kevesebb ponttal.


Nézd, azt egyből gondoltam, hogy nem fognak rákényszeríteni extra, általam nem támogatott kiadásokra. Csupán az iskola felépítésére voltam kívácsi pénzügyi szempontból, valamint az - sokak számára- ezzel járó kiváltságokra: pl. hatalmas, már-már a nagyképűségbe torkolló önbizalom gyakoriságára.

2012. nov. 21. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Corvinuson nemzetközi gazdálkodáson vagyok első éves. Én tavaly (nem untatnálak a részletekkel, hogy miért) az esélytelenek nyugalmával jelöltem be ezt a szakot, de a lehető legjobb döntés volt :) Mindenképp a Corvinust jelöld elsőnek, csak ajánlani tudom!

Na és hogy a kérdéseidre is válaszoljak... Valóban itt van az országban a legerősebb gazdasági képzés, és igen, viszonylag gazdag emberek járnak ide, persze nem mindenki az. A pénz annyiban fontos, hogyha bulizni mész a barátaiddal, na abból nem jössz ki olcsón. (gólyatábor, belépők, ital, esetleg taxi...)Egyébként szerintem a kaján, bulikon meg a tandíjon kívül másra nem nagyon kell költeni az egyetemen. Nagyképűek meg mindenhol vannak, nem vészes amúgy, csak annyi, hogy itt mindenki tisztában van vele, hogy az ország (egyik) legjobb egyetemére jár :) Hogy mekkora zsenik járnak ide? Ha legrosszabb esetben 445 pontod lesz, akkor ne aggódj emiatt ;)

A Corvinuson amúgy rengeteg lehetőséged van, sok a diákszervezet, lehetőség külföldi utazásra (bár ehhez nem árt a sok pénz), minden héten vannak szakmai előadások, van lehetőség kettős diploma szerzésére meg egy csomó más dolog, ami később jól jöhet az életben, de menj el a nyílt napra, ott mindezt elmondják. :)

Azt, hogy 2. helyre mit jelölj, nem tudom megmondani. Javaslom, hogy nézd meg a tandíjakat, tavaly a BME-n 86 ezer forinttal került többe egy félév, mint a BGF-en, gondolom nálad ez is az egyik fő szempont.


Ha bármi más kérdésed van, kérdezz nyugodtan :)

2012. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ és a bíztatást :D voltam bme nyílt napon is múlt héten, az a suli is tetszett. ott is 300000 ft a tandíj/ félév. mivel most már igazából úgyis biztos, hogy diákhitelt kell felvennem (jó, persze nem mind1, hogy mennyit kell visszafizetnem, de bizakodva tekintek a jövőre :) ), úgy gondolom, hogy corvinust és bme-t fogom első helyeken megjelölni, azaz nem a tandíj ára alapján fogok dönteni. és igen, corvinus nyílt napra is oda fogok érni :D
2012. nov. 29. 19:39
 5/9 A kérdező kommentje:
azt esetleg még megkérdezhetem, hogy milyen szakra jársz? ill. az adott szakon mennyit kell tanulnod?
2012. nov. 29. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is a BME-t jelöltem másodiknak, de csakis azért, mert a BGF nagyon messze van tőlem.

Avval kezdtem, hogy nemzetközi gazdálkodást tanulok ;) A ponthatárokhoz képest szerintem elég könnyű, eddig nem kellett sokat tanulni, de 2 hét múlva vizsgaidőszak, utána talán reálisabban tudok nyilatkozni :D

2012. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ja tényleg!! xD egyébként én is arra a szakra szeretnék menni

hát akkor sok szerencsét a vizsgákhoz! ;)

2012. nov. 29. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi, neked meg sok sikert a felvételihez! :)
2012. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Végülis sikerült bejutnod a corvinusra? Ha igen mesélnél róla egy kicsit?
2013. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!