Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki egy egyetem felettese?...

Ki egy egyetem felettese? Hova lehet panasszal fordulni, ha ők meg se moccannak a panaszra?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő (kicsit hosszú, de próbálom tömören):


1, Elindult egy X szakosító posztgraduális, államilag elismert képzés egy "rendes" állami egyetemen X néven.


2, Az emberek erre az X megnevezésű szakra nyertek felvételt, ezt akarták.


3,Majd aztán menet közben lazán közölték, hogy ja kérem, megváltozott a szak neve, de ne aggódjunk, mert mindenki tudja, hogy ez igazából mit takar.


4, Én ezt értem, na de egy külsős már nem biztos, hogy érti.


5, Ráadásként én NEM ARRA jelentkeztem és nem arra nyertem felvételt.


6, Na most azután közölték velünk eme apró változást, hogy már kifizette mindenki a tandíjat, és ment a félév, azaz többen háborogtak, de aztán valahogy elcsitult a téma.


7, Viszont meglett a diploma és továbbra se tetszik, hogy nem az szerepel benne végzettségként, amit igazából végeztem! Ugyanis a tantervben semmi se változott az előzőhöz képest, ténylegesen csak egy átkeresztelés történt.


8, Írtunk a dékánnak, de egyszerűen nem válaszol (naná, majd bolond lesz maga ellen kavarni).


9, Ilyenkor kihez lehet felettes szervhez fordulni, hogy na már elnézést, de én olyan oklevelet szeretnék, amire jelentkeztem és amit tényleg végeztem, és nem érdekel, hogy nekik közben kedvük támadt megváltoztatni a szak nevét közben?


10, Nem akarom elhinni, hogy ilyen megtörténhet, de hát itt az élő példa.


11, Leegyszerűsítem:

Sztem más is felháborodna, ha pl jelentkezne fizika szakra, felvennék, és végezné is, de pár hónap múlva közölnék, hogy ja kérem, átkereszteltük ívhegesztő-szakértő szakra, és hiába végzi teljes egészében a fizika szakot éveken át, akkor is ívhegesztő-szakértő oklevelet kap a végén.


Nem akarom elhinni,hogy semmit se lehessen tenni, de lényeg, hogy eddig nem sikerült ...


Valakinek ötlete? Netán illetékes ha ezt olvassa?



#egyetem #szak #képzés #felsőoktatási felügyelet
2012. nov. 18. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha posztgraduális képzés, akkor vagy szakirányú továbbképzési szakról, vagy mesterképzésről van szó. Mindkettőhöz akkreditáció szükséges, a szakirányút az Oktatási Hivatal engedélyezi, a mesterképzést a Magyar Akkreditációs Bizottság. A mesterképzést nem lehet "csak úgy" megváltoztatni, ezért inkább szakirányúra gondolok. Amennyiben egy adott képzésen kezdted meg a tanulmányaidat, ha időközben meg is változtatják, neked akkor is a beiratkozáskor érvényes rendben kell végezned (végzettség, tanrend stb.). Az lehet az oka, hogy változott, hogy valószínűleg amikor kezdtél még folyamatban volt az engedély és amikor megkapták azon a néven tudták akkreditálni a szakot, amin végeztetek. Én azt javaslom neked, kérj inkább az egyetemről egy hivatalos szakleírást, ami tartalmazza azt is, hogy mire jogosít fel téged az a diploma, ha nem egyértelmű a végzettségből, akkor ezzel is tudod bizonyítani, hogy téged mire "képeztek ki". Visszamenőleg úgysem fogják megváltoztatni a kiadott diplomát, ha meg panaszt tennél, évekig tologatnák hivatalról hivatalra az ügyedet.
2012. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, természetesen akkreditált továbbképzési szak (mesterképzés után)


Én értem, na de (és itt gondolok külföldre is) legtöbb esetben nem fognak hosszú oldalakat végignyálazni, hogy mi a frász az, hanem azt a konkrét megnevezésű diplomát kérik. Ami tartalmilag az is, de tehát formailag mégse.


Azt is értem, hogy menet közben kapták meg az akkreditációt, na de én egyszerűen nem arra nyertem felvételt!!! Akkor miért nem követelhetem, hogy márpedig igenis vigyék a frászba a kiadott oklevelüket, és én kérem a "normálisat"?

2012. nov. 18. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lett az egészből?
2015. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán előbb kellett volna reklamálni
2015. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én rögtön reklamáltam, majd kaptam a rendkívül udvarias de lerázó választ, hogy márpedig ez így van és lezártnak tekintik az ügyet. Minden a napnál is világosabb, de abszolút hülyének nézve minket, a fehérről is megmagyarázzák, hogy az fehér, és az így jó, sőt még jobban is jártunk vele stb.
2015. jan. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!