Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ÁOK-sok, GYTK-sok! Mennyi idő...

ÁOK-sok, GYTK-sok! Mennyi idő alatt készülnétek fel 0-ról egy 80%-os emelt kémia-, és bioszérettségire?

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
A kérdés elég értelmetlen. Egy orvosisnak nem lehet 0 tudása kémiából és bioszból, különben nem vették volna fel.
2012. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészhallgató vagyok. Nekem az emelt bioszra és a közép kémiára kellett anno egy év, hogy felkészüljek. Ha úgy érted, hogy a mostani anyagmennyiség mellett hogyan tudnék egy akkora anyagmennyiséget megtanulni, mint a biosz és a kémia, akkor is azt mondanám, hogy mondjuk félév. Bioszra nagyon sokat kell gyakorolni, persze bemagolni belehet pár hét alatt, de attól még nem tudná az illető letenni az emelt érettségit, az attól nehezebb. Emelt kémiát nem csináltam, nem tudom milyen. De ahogy visszaemlékszem középszinten a számolásos rész volt az, amire kellett pár hónap. Ez most sem lenne másképp. Itt egyetemen is sokat szöszmötölök egy számolással.
2012. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt nem lehet objektíven megítélni. Nyilván nem vagyok nullán se kémiából, se bioszból, így igen nehéz elképzelni milyen az, ha nullán lennék...:D

Ha az ember nem nagyon foglalkozik mással, akkor szerintem fél-fél év. Az érettségiben az a rossz, hogy nem tudod mit kell tudni. Persze, követelményrendszer van, de olyan cifra feladatokat ki tudnak találni...

És ahhoz, hogy a feladatok menjenek, gyakorolni kell. Az semmit nem ér önmagában, hogy az anyagot megtanulod. Azzal még nem vagy sehol.

De egyébként van olyan ember, aki sztem a büdös életben nem tudna 80%-ot produkálni ezekből a tárgyakból, mert egyszerűen nincs meg hozzá a logikája.

2012. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly kezdtem szeptemberben kémia középre és a biosz emeltre a felkészülést 0ról. Most a GYTKn vagyok, és semmivel semmi problémám! Hajrá!:) Ha akarod, akk nincs lehetetlen! Am hova készülsz?
2012. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Emelt bioszra 2 hónap alatt, napi 8 óra munka mellett. 70% lett, és 6 éve nem tanultam bioszt. Esténként tanultam meg hétvégéken. Kémiából a régi érettségi eredményemet vittem.
2012. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

kedves 4-5.:gratulálok nektek!!!! :) milyen könyvekből tanultatok?

2012. nov. 18. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak a 3 mozaikos könyvet tanultam.
2012. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg mindent beleadsz, akkor 2 hónap alatt mindkettőt le lehet rendezni. De tényleg mindent bele kell adni, és ha vmit nem értesz (ez főleg kémiában fordulna elő), akkor segítséget kell kérni. És mindig ismételni kell az előzőeket is, hogy megmaradjon hosszútávra is. Biológiában pedig fontos a sorrend. Biokémiával kezd, sejtbiológiával, mikrobiológiával(bacik, vírusok stb), emberi testtel, genetika, utána növények, állatok, és végére hagyd a többit (ökológia, környezettan). Panemsulis könyvet tudom ajánlani (ebben kb ez a sorrend van, így a leglogikusabb :))
2012. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
persze kémiában is fontos a sorrend, de a könyvekben jó sorrendben van, míg biológiában (a mozaikosban legalábbis tuti) eléggé össze vissza van, plusz azt nem annyira ajánlom, mert rengeteg lényeges dolog nincs leírva, plusz sok a felesleges infó benne, amit 100% h nem kérdeznek érettségin, persze azért elolvashatod azt is, nem árt :)
2012. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én bioszra Oláh Zsuzsából, kémiára pedig Villányiból készültem. (4. voltam) :)
2012. dec. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!