Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek intenzív érettségire...

Menjek intenzív érettségire vagy tanuljak szakmát? Nem tudom melyik döntés lenne a megfelelőbb .

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy szeretnék jelentkezni a honvédséghez .17 éves vagyok 10 osztályt végeztem.Szeptemberben töltöm a 18 at de felelőtlenség lenne abbahagyni az iskolát a katonaság miatt és 8 általánossal.Szeptemberben intenzív érettségire menjek ( sajnos nem vagyok jó tanuló föleg nyelvből) és 20 éves koromra lenne érettségim és mehetnék a katonasághoz vagy menjek villanyszerelő szakmára és 21 évesen ( 3 év a szakma érettségi nincs) lesz egy szakmám.Ti mit tennétek a helyemben ? Nem azzal lenne a gondom hogy tanulni kell hanem hogy eddig a 17 év alat nem nagyon tanultam meg az alapokat( nyelv,matek) és 2 év alat beletömni a fejembe 4 év anyagát nem lenne könnyű.A szakmát eltudnám végezni de útánna mig érettségit szerzek estin vagy 24-25 éves lennék.
2009. aug. 15. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
11. osztályban már nincsen magyar nyelv, viszont én még mindig a villanyszerelőt választanám
2009. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen jövöre nekem márcsak szakma meg szakma elmélet lesz.De 21 évess koromban csak szakmunkás leszek.Igy nincs jövöm a honvédségnél( nem tölthetek be magasabb poziciot ),nem lehetek akkár tüzolto nagyon korlátozottak a lehetőségek.és 25 éves koromig sem akkarok szüleim nyakán lenni.
2009. aug. 15. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Megértelek de honcédségnél nemsokra viszed ott nemkapsz magas jutalékot majd, ha ennyire mennél inkább már külföldre
2009. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
menj szakmát csinálni, estin meg csináld meg az érettségit. kicsit húzós 2 év, de mehetsz katonának 20 évesen
2009. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

már miért ne lenne 11ben magyar nyelv?...

Am sztem érettségire menj inkább,mert már most sem kellenek szinte sehová az emberek érettségi nélkül (még nagyobb áruházakba se) nemhogy 2-3év múlva...

Sztem aki most megy szakmunkásképzőbe később igen megszívja,mert rosszabb lessz viszaszokni a suliba ha a munkahelyén mégiscsak kérik az érettségit...

2009. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!