Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép vagy gimi?

Szakközép vagy gimi?

Figyelt kérdés
4,8 az átlagom,még foggalmam sincs,hogy mi szeretnék lenni,csak talán annyi,hogy álatokkal foglalkozni.Sokan azt mondják,hogy a szakközép jobban megéri,mert szakmát is ad,most akkor melyik az érdemesebb?
2012. nov. 21. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Régen a gimnáziumot mondtam volna, ma már inkább a szakközepet. Az is ad érettségit, lehet tovább tanulni, de mégis, rögtön 18 évesen van valami, amihez értesz, amivel tudsz pénzt keresni, ha úgy alakulna, hogy kell.

Szakközép.

2012. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én szlovákia vagyok tehát az átlagom 1,3 de ez Magyarországon számitva kb. 4,7.Most vagyok kilencedikes és nekem is nagyon sokan mondtak hogy mennyek gimibe,de sokan mondtak hogy nem ér semmit.Igazuk van.Csak érettségi levelem lesz.De elmegyek egy szakkozepbe és lesz erettsegi levelem de egy szakom is.Hidd el a gimi az egy nagy 0.Inkabb valassz kozépsulit :)
2012. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szakközép nem ad szakmát.

Utána még két év szakképző évfolyam, az ad, de oda gimi után is mehetsz.

Újabban tervezik, hogy kötelező lesz a szakmacsoportos érettségi, és azzal majd valamit dolgozni is lehet, de egyenlőre csúszik az egész.

Dec. 31-ig készül el a szakmai kerettanterv, talán.


Meg bizonytalan, hogy mi lesz belőle.

Gyanús, hogy joga ugyan lesz dolgozni, de lehetősége nem, mert OKJ-s szakmával se kapni munkát.

2012. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de ha egyszerűen fogalmam sincs,hogy mi legyek,akkor minek menjek pl. közgazdásznak?
2012. nov. 21. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Gimi. Szakközép után is mehetsz egyetemre, de hátrányba kerülhetsz a felvételinél, szakközépben csak egy nyelvet oktatnak tudomásom szerint, márpedig két nyelvvizsga jól jöhet a felvételinél, továbbá ilyen átlaggal gimibe szoktak menni, simán felvennének téged a jobb helyekre is. A "gimi egy nagy nulla"-megjegyzés pedig kifejezetten sértő, a szakközép lehet, hogy rögtön ad szakmát, viszont az igazán jól kereső állásokért egyetemre kell járni, és diplomát szerezni, az érettségi végzettség, hiába van szakképzettséged, nem biztos, hogy elég lesz ahhoz, hogy kényelmesen meg tudj élni.
2012. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szerintem a szakközepet válaszd én is jól jártam vele

amúgy hol laksz ?? mert ajánlanám a Roth Gyulát

2012. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bp
2012. nov. 25. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!