Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át szeretnék menni egy másik...

Át szeretnék menni egy másik gimnáziumba, ahol emelt szintem tudnám tanulni az angolt, viszont az egy másik városba van. Hogy érveljek emellett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy nyolcosztályos gimnáziumba járok, most vagyok nyolcadikos, ezt az iskolát nem igazán szeretem (kibírnám itt tizenkettedikig, de borzasztó szörnyű lenne), másik ok, amiért elmennék, pedig az angol. A mostani gimimben csak tizediktől lehet választani sávot, azaz csak két éved van, hogy megtanuld felsőfokon (ha nem is felsőfokon, de ÉN úgy akarom), és nekem még kilencedikben és tizedikben csak 3 órám lenne angolból egy héten. Olyan rossz, azt a két évet elpazaroltnak érezném, a különtanárt meg nem lenne mivel kifizetni. A némettanulást (abból is legalább középfokút szeretnék) is elég elrontottam tavaly (akkor kezdtük a németet), jó lenne újrakezdeni. Ugye a felvételire jelentkezni sem enged, mert tudja, milyen minden nap másik városba menni, meg nem higgyem, hogy a másik iskolában nem lesznek különbek a tanárok meg az osztálytársak. Mondom neki, nem érdekel, de mindig kitalál valami hülyeséget rá. A bérletet is tudnám fizetni, ami kell a suliba, azt is, mert gyűjtöttem rá elég pénzt. Meg hogy még gyerek vagyok, nem akarja, hogy olyan későn jöjjek haza, hogy már fáradt vagyok a tanuláshoz és a leckecsináláshoz. Meg hogy ott is rosszul tanulnák azokból a tárgyakból, amiből rossz vagyok. Meg ott hogy fogom bepótolni matekból a hiányosságaimat, amiket itt nem tanítottak meg nekem rendesen. De ha véletlen fel is vennének (mert a jegyeim se valami jók tavalyról), akkor se lenne kötelező oda járnom. Ha mégis oda járnék, és mondjuk közben meggondolnám magam, hogy teljesen más akarok lenni, az se hátrány, mert a nyelv mindenben segít, meg tanulnám az összes tantárgyat. Mit mondhatnák neki még?
2012. nov. 23. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mondom neki..."

Kivel kell vitatkoznod a témában?

2012. nov. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!