Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén kezdtem az egyetemet, de...

Idén kezdtem az egyetemet, de otthagyom és átmegyek másik egyetemre. Ha ott lediplomázok akkor is ki kell fizetnem az államnak az első félévem felét?

Figyelt kérdés
Mert ugye van ez az új szabály, mi szerint, ha nem szerzel diplomát, akkor ki kell fizetned az államilag finanszírozott féléveid felét. És ha máshol szerzek, nem ott ahol elkezdtem, akkor azt ki kell fizetnem?
2012. nov. 23. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
igen, mivel ilyen nincs, hogy máshol végzed el. Ki kell iratkozni, megszűnik a jogviszonyod majd újrafelvételizel egy másik szakra
2012. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs igaza az elsőnek ha átjelentkezel egy másik szakra akkor elvileg nem kell. De ebben a tanulmányi osztályon tudnak segíteni. Ha ki iratkozol és máshova be akkor igen ki kell fizetned.
2012. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Második: De nincs ilyen, hogy átjelentkezik vki másik szakra, ilyet nem lehet csinálni
2012. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy nem két sikeres félév után lehetséges. Persze olyan szakra ami hasonló. Szóval a mérnökiről az orvosira nem.
2012. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Hallgatói szerződés a felsőoktatásba való belépéstől számít. Ha átmész egy másik szakra, de a felsőfokú tanulmányok megkezdése után a szerződésben megállapított időn belül szerzel diplomát akkor nem kell fizetni.

Szóval ha egy évet jársz az orvosira, de utána inkább átmész a BME-re és csúszás nélkül megszerzed a diplomát akkor nem kell fizetni. És új szerződést sem kell aláírni a szak váltásakor.

2012. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!