Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépiskolások véleményére...

Szakközépiskolások véleményére lennék kíváncsi, aki info tagozaton tanul. Melyik suliba jársz és tudod-e ajánlani/vagy nem? Miért? (Pesten)

Figyelt kérdés
Most leszek 8.-os, és a nagy kérdés előtt állok. Az info érdekel (legalábbis most úgy érzem), és szeretnék ez irányban továbbtanulni.
2009. aug. 17. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, jól gondold át; mikor én 8.-os voltam én is azt hittem, hogy milyen jó lesz programozni, stb.

Aztán mikor elkezdtünk programozni, rájöttem, hogy ennyire még semmit sem utáltam :) Azóta jelentkeztem konzervatóriumba, tanultam protokollt és most jogra járok :P

Pesten a Neumann és a Kalmár tudomásom szerint jó, de a legtöbb dolgot úgyis autodidakta módon kell megtanulnod, emrt egyszerűen nincs rá idő az órán.

2009. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Kalmárban végeztem, nekem nagyon tetszett, imádtam programozni. Sajnos azt kell mondjam, hogy annak ellenére hogy szerintem és mások szerint is elég jó suli, drága kormányunk belevette a megszüntetendő iskolák közé :(((

Biztos kellett az épület valami pénzes ismerősnek. Számomra még mindig hihetetlen, hogy egy ilyen tradíciókkal rendelkező iskolát egy tollvonással szét lehet cincálni :(

Egy szó, mint száz, ajánlanám Neked, de sajnos már hiába. Gondolom, jó lehet a a Neumann is, bár arról nincsen személyes tapasztalatom.

Az informatikát akkor tudom ajánlani, ha az a típus vagy, aki kész nap, mint nap arra, hogy újat tanuljon, nem gondolja úgy, hogy egyszer megtanul valamit, aztán békésen csücsülhet a babérjain. A programozás alapjai, egy csomó módszer, nyelvek persze megtanulhatók úgy, hogy ahhoz már nagyon nem kell nyúlni, de mindig vannak új követelmények, új nyelvek, új módszerek a programozásban is és aki kimarad, az bizony lemarad és az ebben a szakmában bukást jelent. Az informatika többi részére halmozottan érvényes ez a tendencia, egy egyszerű rendszergazdának is napra késznek kell lennie, szeretnie kell a kihívásokat is, de jól kell tűrnie a monotóniát is, amikor már az 500. gépre telepíted fel a vindózt, az már nem épp csuda érdekes, de ez is a te feladatod lesz. Aztán ha kell napokig bújhatsz egy gépet, vagy egy programot a hibáját keresve, pizzán élve egész éjjel kotorászva úgy, hogy embert sem látsz magad körül, no ez sem a legvidámabb része, de ettől sem szabad bekattannod.

Szóval türelem, monotónia tűrés, jó munkavégzési képesség egyéni döntéshelyzetben és csapatban is. Jól pörgő agy, alapos, állandóan megújulni kész tudás,

Én azt mondom, hajrá!

Mivel elég magas szintre inkább majd az egyetemen fogsz eljutni, az sem baj, ha egy nagyon jó gimit végzel el, ahol erős a matek és jó az info oktatás. Viszont, ha netán közben jössz rá, hogy azért ez mégsem annyira neked való (mint az egyik fenti válaszoló) akkor jobb, ha ez már a középiskolában derül ki, mintha erre egyetemi éveid egy részét is elpocsékolnád.

2009. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon érdekes volt, örülök, hogy a 2.válaszoló leírta a rosszabb oldalt is, mert sajnos még nem vagyok benne 100%-os, hogy biztos később is ezt szeretném, pedig most nagyon oda vagyok érte. Nehéz dönteni, azért is kérdeztem iskolákat, mert szeretném, ha öröm lenne a tanulás, nem mindegy az iskola. Azt még nem tudom, hogy utána szeretnék-e továbbtanulni, mivel még ezt sem tudom eldönteni hogy most hová menjek. De gondolom ezzel nem csak én vagyok így! Azért köszi a válaszokat, és várok még hátha más is megosztja velem a tanulságokat...
2009. aug. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!