Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem (ek) en a...

Melyik egyetem (ek) en a legjobb a pszichológia?

Figyelt kérdés

Pszichológus szeretnék lenni. Igaz még van pár évem, de gondoltam megkérdezem mások véleményét. :) Az ELTE pszichológiai karáról szinte csak rosszat olvastam.


A másik kérdésem az lenne, hogy az 5 év elvégzése után (3 év + 2 év mesterképzés ugye?) doktori címet lehet kapni vagy ahhoz még kell pár év? Bocsánat, nagyon nem vagyok jártas a témában. :)


Minden egyetemen úgy van, hogy 5 tantárgyból (biosz, nyelv, matek, töri, magyar) 2-ből kell emelt szinten vizsgázni?


Nagyon köszönöm előre is! :)



2012. nov. 26. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Az 5 év után csak egy MA okleveled lesz, diplomás pszichológus leszel. Ez viszont édeskevés, túl sok dolgot vele nem csinálhatsz, de terapeuta még biztosan nem lehetsz. Ez átlagban még négy év szakképzés és utána is folyton tovább kell képezni magad. Ez nem kevés pénzbe kerül amúgy.

Ha a terapeutáskodás helyett inkább a kutatás érdekel, akkor doktorira érdemes menni MA után, az jó esetben három év, de kinek mennyi és nem is általános, hogy egyből végzés után felvesznek. A doktorisok jellemzően már közel vannak a harminchoz.


Az ELTE nem rossz (én is oda járok), itt akármivel akarsz foglalkozni, mindenféle műhelyt megtalálsz sokszor a legjobb szakemberekkel az országban. Más egyetemen is lehet színvonalas az oktatás, ott viszont sokkal szűkebbek a lehetőségek, pl. ha kutatni akarsz, akkor jórészt csak az egyetem fő profiljába tartozó néhány Viszont emiatt a viszonylagos kevés szabadság és választási lehetőség miatt elveszni sem olyan könnyű ilyen helyeken, mint pl. az ELTÉn.


Biológia, magyar, nyelvek, régebben a töri is felvételi tantárgy volt, de a felvi.hu-n mindent megtalálsz.

2012. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
* (..) néhány tanár kutatási területében merülhetsz el.
2012. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!