Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van a köznevelési törvény...

Hogy van a köznevelési törvényben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy idén már az új köznevelési törvény van hatályban, de akkor mi is változott? Értem itt, hogy most már ha megbuksz vagy 10 tantárgyból akkor nem mehetsz pótvizsgára hanem egyből évet kell ismételni? Mennyi tantárgy a "max" amiből megbukhatsz? Meg, hogyha félévkor megbukok és hiába átmegyek év végén akkor is kell pótvizsgáznom nyáron?

Akivel eddig beszéltem mind mást mondtak és a neten is kerestem de nem találtam ezekről szinte semmit.

Előre köszönöm a választ! :)


2012. nov. 29. 15:31
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Az általad feltett kérdésekben semmi sem változott. 2Akárhány" tantárgyból tehetsz javítóvizsgát, és természetesen év végén kell a tantárgyi követelményeket teljesíteni.
2012. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval semmi sem változott... Remek :D Pedig nekem mindenki állította, hogy ha félévkor meg bukok akkor stb. stb... Na, mindegy, jó tudni, hogy ezen a téren maradt minden így. Köszönöm a választ :)
2012. nov. 29. 21:32
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ijesztgettek. Gondolkodj egy kicsit. Ha már félévkor eleve javítóvizsgára vagy évismétlésre buknál, akkor mi ösztönözne arra, hogy a második félévben jobban tanuljál? A félévi bizonyítvány amúgy is csak tájékozató jellegű, arról szól, hogy hol állsz épp tudás terén. Jelentősége egyedül a 8.-osoknál van, nekik számít a továbbtanulásnál. De azért csipkedd magad, mert ha tanév közben nem tudsz kettest összeszedni, nyáron - főleg több tárgyból - bizony elég esélytelen.
2012. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk ez logikus, hogy nem lenne mi ösztönözne év végén. De én ezt a félévit is kb. mindig úgy veszem mintha valami év végi "bizonyítvány" lenne. Gyűlölöm :D
2012. nov. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!