Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy megszüntessék a hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem, szeptemberig megszüntetik, mert egyetem után ki akarnék menni külföldre, de nem tudom, hogy ha ki kellene fizetnem a több, mint 12 milliós tandíjat, megérné-e egyáltalán...


Szerintetek van rá esély?



2012. dec. 1. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs
2012. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Pont ezért vezették be.

Az állam kifizeti a sokmilliós tandíját az olyanoknak, mint te, aztán lóf*szt kap vissza, mert mész külföldre, és a semmire dobta ki a 12 millió forintot a magyar adófizetők pénzéből.

Ugyanígy, azért kell a képzési idő másfélszeresén belül megszerezni a diplomát, hogy a sok lusta diák ne rohadjon évekig az egyetemen az állam pénzéből.

Bocs, de beláthatod, hogy teljesen logikus lépés a kormány rézéről a hallgatói szerződés bevezetése!


Nyugodtan kimehetsz külföldre már egyetemre, van ahol, alig van tandíj, és nincs hallgatói szerződés sem.

2012. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Második:


Rengeteg kamuszak van. Van olyan, ahol a tanárok maguk mondják a saját hallgatóiknak, hogy a kar megmentése érdekében hozták létre a szakot, mert kevés volt már a jelentkező.

Ezek a szakok nagyon felszaporodnak, 10-nél több helyen indítják őket.

Aztán miután az optimista, sok esetben elhivatott (!!!) hallgatók elvégzik a szakot, sok esetben lelkesen végigtanulva a 3.5 vagy 5 évet, akkor döbbenek rá, hogy lényegében nincs ilyen munkakör se kvázi. Ha találnak is munkát, akkor valami megalázó vagy valami olyan, amihez 8 általános se kell.


Szóval előbb legyen munkahelyek, előbb nyírják ki a kamuszakokat, és utána... majd utána lehet röghöz kötni embereket!!!


Én pl. nem akarnék kimenni. Idegen területre, ahol nem beszélik a nyelvemet, ahol idegen vagyok; ahol talpraesettnek kell lenni... Nehéz beilleszkedni külföldön.

De ha egyszerűen itthon nem létezik a leendő szakmám, külföldön viszont keresett, akkor?



Üdv: Egy röghöz kötött!!!

2012. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat. :)

kedves 3.: teljesen igazad van! én pl. orvos akarok lenni már 7-8 éves korom óta, de azért hülye nem vagyok: nem 80000ft-ért akarok dolgozni!

egyszerűen tűrhetetlen, hogy egy rezidens (aki elvégezte az orvosit, ami azért nem kis dolog) folyamatosan, éjt nappallá téve dolgozik, magánélet nuku, mindezt pedig mért? hogy 4000 (!!!) ft-tal keressen többet, mint egy utcaseprő?????


először teremtsenek munkahelyeket, fizessék meg az embereket, és csak ezután legyen hallgatói szerződés!!!

2012. dec. 1. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

2. vagyok.

Én nem vitatom, amit mondasz, de...

Belegondolsz, a magyarok nehezen megkeresett bérükből adóznak, ebből 12 millió arra megy el, hogy te kiképezd magad, aztán több száz vagy ezer kilométerrel arrébb dolgozzál.

Ezt ők ugyanolyan igazságtalannak tartják, mint a diákok a hallgatói szerződést, és belegondolsz, ez igaz is.

2012. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor előbb védjük a hallgatókat a kamuszakoktól!!!
2012. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy ez nem végleges röghöz kötés, tehát nyugodtan ki lehet menni külföldre, csak vissza kell fizetni a képzés díját!

És ha valaki talál külföldön jó állást, akkor simán vissza tudja fizetni. Ráadásul nem is azonnal kell elkezdeni törleszteni.

2012. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó akkor minden orvos aki naponta elfogadja a hálapénzt attól vegyék el a diplomáját aztán elhiszem, hogy 80 ezerből élnek csak.
2012. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki jól akar keresni külföldön, de itthon tanulni ingyen? Kukkantsatok már körbe a világban, hogy hány országban van ingyen felsőoktatás. Ha külföldön akarsz orvos lenni, akkor nyugodtan vállald be a röghöz kötést, mert fogsz annyit keresni 20 év alatt, hogy lazán visszafizesd a tandíjadat. Úgyhogy megéri, ne aggódj. Viszont ha 20 éven keresztül nem tudsz félrerakni évente 600 ezer forintot a magas külföldi orvosi fizudból, akkor teljesen mindegy hogy itthon maradsz-e vagy sem, úgysem lenne elég a világ összes pénze sem. Egyébként a közkórházi orvosok mindenhol sokat dolgoznak, gondolhatod, hogy külföldön is mindenki magán praxisra hajt, és a legtöbb helyen ott is csak forint viszonylatban vannak agyon fizetve. Ha azért akarsz orvos lenni mert gyógyítani akarsz, akkor mindenképp megéri. Sok nagyon jó orvost nem tántorított el az alacsony fizetés. Na jó, nem olyan sokat, de egy páran maradtak:D Még olyan is, aki nem fogad el hálapénzt.
2012. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!