Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miert ilyen pocsék az IRODALOM...

Miert ilyen pocsék az IRODALOM és a NYELVTAN oktatas? Miert kell felesleges dolgokat tanulni?

Figyelt kérdés

10.es vagyok.

a Moliére Tartuffje, a Koszivu ember fiai, Aranyviragcserep, Antigone....ilyen ertelmetlen vackok a kotelezoek, de pl. Defoe Robinsoja csak ajánlott. normális konyveket nem olvasunk.

kotelezo vers tanulas nincs,semmi memoriter.

1 nyelvtan van egy héten

ja és a verselemzésnél, amit én gondolok az nem jó,se amit a tanár kitalál,hogy a költő ezt GONDOLHATTA, az a helyes....

hibakert bocsi,telefonrol irok,kesztyuben,vonaton.

a latszik,hogy nem tanulsz rendesen nyelvtant,es ilyen szellemes poenokat ne sussetek el

komolyan erdekelne,miert ilyen szar az oktatas


2012. dec. 3. 17:22
 1/4 Rs. válasza:
90%
Mi úgy tanuljuk, hogy minden korszaknak meg stílusnak meg vannak a maga fajta versei mi egy másai.. tehát ezek alapdolgok. szóval tulajdonképpen irodalomtörténetről beszélünk. De szerintem, amiket elolvasunk azok jók :)
2012. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Ezek nem felesleges dolgok. Az alapműveltség részei, és nem csak az irodalom, hanem a színháztörténet, a regényfejlődés, az emberi pszichológia, társadalomjellemzés részei.
2012. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik ott fent ülnek, és rakják zsebre a milliókat kitalálták. Az oktatás 70%-a teljesen fölösleges. És ezt tanárok is megmondják. Mert se antigonéra nincs szükséged az életben, se arra, hogy (2a+9b)[másodikon]*(9a[másodikon]*6c)[harmadikon] mennyi. Számolni már nem is tudnak a diákok fejben, de tudniuk kell a sok hülye négyzetgyök meg sorolhatnám óákig miket. Az egész oktatás egy kalap szar. Történelemből is a mi értelme van palesztinának, perzsiának, indiának? Hasznát nem veszem soha. A magyar történelem meg majdnem hogy le van szarva. Szlovákia 20 éves történelmét tovább tanulják a szlovákok,(tudom, hamisítva stb) mint a magyarok hazánk majd' 1300 évét. Fizikából olyan számítások, hogy egy oldalra ki nem férnek, matekról ne is beszéljünk. Kémia oldalnyi hülyeségek, angol oldalakat kívülről fújni. Az oktatás olyan mélyre süllyedt, hogy ettől már nincs lejjebb. Amíg bűnözők ülnek a vezető székekbe, és ők parancsolgatnak, ez lesz. Szemét korrupt világban élünk!
2012. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a fizika reszet adom.. semmi ertelme bemagolni a rengeteg kepletet. inkabb logikaval kene megoldatni a feladatokat,nem ugy,hogy a fejedbol valogasd ki a megfelelő kepletet
2012. dec. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!