Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a budapesti...

Mi a különbség a budapesti Szent István Gimnázium (Ajtósi D. sor) hatévfolyamos spec. Matematika tagozata és természettudományos tagozata között?

Figyelt kérdés

Szeretnénk jelentkezni, de tanácstalanok vagyunk melyik tagozat lenne a jobb.

Szeretném olyanok véleményét kérni, akik itt tanulnak vagy van információjuk. Milyen tantárgyak vannak, mi különbözteti meg a két tagozatot? A természettudományos tagozaton is erős a matek oktatása? Spanyol nyelvet tanítanak a suliban?



2012. dec. 4. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia:) idejárok suliba.:)

A kettő között az a különbség h a spec. matekban azt hiszem heti 6 matek órád van.De lehet több...A lényeg az h több óraszambán és emelten tanulják a matekot.

A természet tudományiban pedig heti 3 biosz,kémiafizika.Ott a ezekből a tantárgyakból van több óraszám és ezáltal magasabb emeltebb oktatás.

Szerintem a matekoktatás alapvetően az egész suliban erős és minden tagozaton jól megtanítják a matekot...Talán annyi h a spec. matekosok tapasztaltabbak meg gyakorlottabbak...

Igen tanítanak,és valószínű h 9.ben választhatnak spanyolt.

2012. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én matekra járok (viszont én meg a természet tudományosról nem tudok semmit). Pontosan nem emlékszem, de talán első két vagy egy évben szerintem csak 5 óránk volt, de utána volt, hogy 7 óránk is volt (Szerintem 2 évig), most 12-dikben csak 6 van.


Van spanyol tanár, de mi évfolyamunkban az volt az alapötlet, hogy mindenkitől megkérzdezték, hogy mit akar tanulni és a 2 legkedveltebb nyelvből indultak órák (így volt aki pl. olaszt akart, de franciára kellett mennie). Mondjunk nálunk az infósok és matekosok második nyelvóráikat egybevonták, így négy nyelv csoport indult el (francia, spanyol, német kezdő és haladó).


Szerintem minden tagozaton erős, (bár ott valószínűleg matek faktra is kell menned), de ugyebár ez minden iskolában erősen tanár függő is.

2012. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok.

Még azt szeretném kérdezni, hogy milyen az iskola légköre, szerettek oda járni? A tavalyi bizim kitűnő volt, remélem a félévi is az lesz. Nehéz volt a szóbeli felvételi ? Protekció nélkül be lehet jutni? Igaz az, hogy fél nyolckor kezdődik a tanítás mindennap? A nyelvoktatás heti hány órában működik?

2012. dec. 6. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy-két tanár van akit nem szeretek, de alapvetően nincs bajom a sulival.


Szerintem be lehet, mondjuk nekem nővérem idejárt, amikor jelentkeztem bár én speciel nem éreztem úgy, hogy ezzel óriási előnyt kaptam volna, illetve nem is úgy mentem be, hogy ide jár a nővérem, na vegyetek fel.


A szóbelire már annyira nem emlékszem, szerintem nem kérdeztek semmi vészeset.


Alapvetően napi 7 óra van (+ fakultáció és szakkörök). Az első óra 7:30-kor kezdődik. Alapvetően 15 perces szünetek vannak, de az utolsó kettő az 20 perces. Viszont 7-8-ban még max. ritkán vannak első órák, inkább másodiktól hetedik óráig vannak bent az alsósok. Szerintem olyan 28 körüli óra van alsóban, és olyan 35-re fel megy. (Ha két fakultációra mész), bár nekem speciel 36 órám volt, de olyan is volt akinek 37.


Ha jól emlékszem heti 3-ban tanultok angolul, majd heti 2-ben jön a második idegen nyelv és végül 12-dikben fordul és helyette heti háromban második, és 2 angol. Bár lehet, hogy előbb felmegy az óraszám. 3-2 alatt biztos nem volt. (Kivéve 12-diket)

2012. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást. További jó tanulást Neked!
2012. dec. 11. 08:45
 6/8 A kérdező kommentje:
További jó tanulást Nektek !
2012. dec. 11. 08:46
 7/8 anonim ***** válasza:

én viszont természet tudomány tagozatos vok :)

az a lényehg hogy az adott szakon heti +1 órát szentelnek a tárgynak , pl term.en mi 7 edikben hamarabb kezdtük a bioszt mint az a

2013. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A matekos osztály a C)?
2015. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!