Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Ybl építészmérnök képzése...

Az Ybl építészmérnök képzése érdekelne; milyenek a tanárok; a hallgatók mennyit csúsznak a képzésben; mennyire nehezek a feladatok; mennyire luxus az alvás; mennyire költséges; mi a pozitív illetve negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 2. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
*mik a negatív, illetve pozitív tapasztalataitok?
2012. dec. 2. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyere BME-re :) (BME-n jók a tanárok, a hallgatók többsége az 5 éves képzést 6-7 év alatt végzi el, a feladatok nem nehezek csak sokáig tartanak, aludni lehet akár napi 5-6 órát is, leadásokkor (félévente 4-5 alkalommal legalább) akkor a folyamatos ébrenlét 32+ óra. Cserébe viszont értékes diplomát kapsz. Én szeretem csinálni)
2013. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor még1x: Az Ybl érdekel! Köszi...
2013. febr. 10. 02:51
 4/6 anonim ***** válasza:

A tanárok nem olyan jók, mint pl a BME-n. A hallgatók általában legalább egy évet csúsznak. A feladatok teljesíthetőek, építész"mérnöki" képzésen elég sok az olyan tárgy, ahol lehet használni a jegyzetet zh-n, vagy csak 15 kérdés van a vizsgán... Az alvás akkor luxus, ha év közben semmit nem csinálsz, és év végén minden a nyakadba szakad. Költened kell papírokra, rajzeszközökre, stb stb, de ha jól tanulsz, sok pénzt is kaphatsz a sulitól.

Én (hál' Istennek) nem leszek építészmérnök, más szakra járok az Ybl-re, de a lakótársaim, barátaim közt is vannak építészek.

2013. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)I
2013. máj. 22. 13:55
 6/6 anonim válasza:
Én most vagyok végzős az Ybl-ön, de nagyon megbántam, hogy ezt tettem anno az első helyre. Ha van rá lehetőséged, kerüld el az Ybl-t. Nekem sajnos nagyon sok negatív tapasztalatom van róla. Kivételeznek: még anno az első félévben egy vizsgán történt, hogy együtt írtuk mi az államisok a fizetősökkel az írásbeli részt. Majd kérték a tanárok, hogy aki fizetős álljon jobbra, aki államis az meg menjen balra. A fizetősöknek azt mondták, hogy akinek az írásbeli rész sikerült, az megkapja a kettest, nem kell bemenni szóbelizni, csak abban az esetben, ha jobb jegyet szeretne a kettestől. Nekünk persze végig kellett ülni a szóbelit este 8-ig... A tanári kar nagyon gyorsan cserélődik, és sajnos a jó tanárok mennek el. A kollégium állapota borzalmas, úgy alapvetően a magyarországi kolik állapota sem jó, de ez túl tesz mindenen. A tanári karban is folyton feszültségek vannak, a legnagyobb gond pedig, hogy úgy érzem (végzősként), hogy egyáltalán nem kaptam meg azt az oktatást, amiért én ide jelentkeztem. A pláne pedig, hogy az a szakirány, ami miatt ezt az iskolát választottam menet közben megszűnt, így most egy olyan szakirányt kell elvégeznem, amit nem is szerettem volna.
2017. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!