Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehet olyat a tanár, hogy nem...

Tehet olyat a tanár, hogy nem lehet 5 kapni, csak 4 a legjobb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem. A tanár nem tehet semmit. A diák pedig mindent megtehet. Így megy ez manapság.
2012. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor se adja így. Egy kérdére nem tudtam a választ, így lett 3. Volt, aki minden kérdést hibátlanul megválaszolt, és csak 4 lett. egy kérdés egy jegy.
2012. dec. 4. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy minden kérdésre hibátlanul válaszolt? Mert hogy ő azt állítja magáról? Az még egy percig sem biztos, hogy valóban hibátlanok voltak azok a válaszok.
2012. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert mondta a tanár, hogy hibátlan dolgozat, 4. ÉS visszakérdeztek, hogy ha hibátlan, hogy lehet 4, a tanár meg azt mondta, hogy igen, hibátlan dolgozat, négyes érdemjegy. És azért nem fogadta el, mert valaki bemondta a választ.
2012. dec. 5. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg, hiszen kollektív büntetést nem alkalmazhat, az adható jegyeket pedig törvény szabja meg (így értelemszerűen az intervallumot is, 1--5, nem pedig 1--4).


Nálunk is bemondta valaki a választ, erre a tanár rögtön új kérdést írt ki a bemondott kérdés helyébe.


Ahogy leírod itt, az ilyen osztályzás mindenképp súlyos szabálytalanság, igazgató valószínűleg eljárna az ügyben (talán az osztályfőnök is).

2012. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez egy évig érvényes, ugye? Mert mondtam a tanárnak, és azt mondta, hogy ettől még megvan a jobb jegy, és ha nem lesz meg, akkor ad lehetőséget javítani. Igazából nem akarom saját magam alá tenni azzal, hogy ügyet csinálok belőle. De nem is akarom hagyni, hogy ezt tegye. A háirenet is leszarja (de ezt többen is) hogy a dolgozatot ha nem adják ki 2 héten belül, akkor nem lehet beírni a jegyet, csak ha a diák akarja. De úgy tudom, hogy ez év végéig érvényes, így ha a félévi jobb jegy van veszélybe, és akkor teszem fel az osztályfőnöknek hogy mi van, akkor is intézkedniük kell.
2012. dec. 7. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a nem ismerem a mai iskolákat. Én nagyon régen jártam iskolába. Szinte biztos vagyok benne, hogy igazam van, és a dolog szabálytalanság, de nem ismerem a határidőket és a pontos szabályokat. Remélem, sikerülni fog az, amit írtál, hogy meg tudsz egyezni a tanárral. Szerintem mindenesetre az osztálytársaddal a kitűnő négyes dolgozatot őrizzétek meg, mert az tényleg elég világos bizonyságnak tűnik.
2012. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tanárnál vannak a dolgozatok, de megőrzi. Bármikor ki kell adja.
2012. dec. 7. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!