Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol-német szakos tanár...

Angol-német szakos tanár szeretnék lenni, de nem tudom, hogy melyik főiskolát válasszam. Melyik suli lenne a legideálisabb és melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát...dupla nyelvszakkal kösd föl a gatyót, mert elég durva lesz :)

PPKE-BTK? Ott elég jó a nyelvszakok színvonala.

2009. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért? Nagyon nehéz?

Nagyon szeretem a nyelveket és nagyon könnyen is tanulom azt.

Egyébként te tanár vagy??

2009. júl. 26. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanár. PPKE-re járok és nagyon sok nyelvszakos ismerősöm van. Kevesen merték bevállalni a dupla nyelvszakot (főleg ha abból egyik a német). Akik igen, azok meg felkészültek rá hogy néhány évig nem lesz életük, mert csak tanulni fognak...
2009. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ó, azért nem eszik azt olyan forrón... Attól is függ, hogy milyen szinten van, amikor bekerül, meg mennyire ragad rá a dolog. Persze ezek nem büfé szakok, de azért nem egy orvosi.

Konkrét iskolát én nem tudok ajánlani, de inkább a szerint válassz, hogy hol laksz, ne kelljen már az ország másik végébe járni egy olyan szak miatt, ami van mindenütt.

Én úgy látom, hogy ma ha az ember nem kifejezetten tanár akar lenni (esetleg fordító, tolmács) akkor nem kell nyelvszakra menni. Én német-számtechre jártam, de a német felesleges volt, akkor is itt ülnék most Frankfurtban ha csak a főiskola előtti felsőfok C-m van, és megspórolok egy csomó pénzt, időt és fáradtságot. Amúgy nagyrészt a nyelvszakon is nevetséges volt a képzés, az előadásokon csak ledarálták a témát, a csajok jegyzetét átolvastam, csak az első 1 évben voltam néha előadáson. A nyelvtan az néha húzos, de persze tanítani azt sem tudták, aki nem tudta magátol is megtanulni, annak már úgyis mindegy volt. Veszel egy Dudent vagy egy Buschát, elolvasod, többet ér mint bejárni melegedni, mert úgyis azt kell megtanulni, meg a Piroskából a feladatokat megoldani. Német irodalom nagyon gáz volt, elolvasol 5-6 fontosabb német művet eredetiben, meg megnézed az irodalmi hátteret, kalap-kabát. Egyedül a nyelvgyak ért esetleg valami, de az is csak az elején volt, aztán csak a felejtés volt, mert csak féléves vizsgákon beszélt az ember egy keveset németül. Ott meg úgyis jobban ment mint némelyik csoporttársank, akinek 4. éven a fordított szórend is problémát okozott, nemhogy a KATI.

Amit leírtam az az EKTF volt...

2009. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagy segítség volt!! ;)
2009. aug. 14. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!