Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan jeleztem erről a...

Jogosan jeleztem erről a problémáról? Jogos a tanárom reakciója (kisregény)?

Figyelt kérdés

Tanulási nehézségeim vannak, májusban kaptam róla papírt. Szeptembertől él az, amit a nevelési tanácsadóban írtak a papírra. Új magyar tanárt kapott az osztály. Nem diktál vázlatot, jegyzetelni kell az óráján (beszéd tempó, ha kérdezem, hogy mit mondott, nem tudja, nem emlékszik rá, mit mondott). Feladtam az órai jegyzetelést, mert nem tudok (az osztály két jó tanulójától mindig elkértem óra után a füzetet lefénymásolni, mert ők tudták követni a tempót). A papíron feltüntették, hogy dolgozatokkor többletidőt kell adnia a tanárnak, viszont egyszer sem kaptam, e miatt lett két elégtelen dolgozatom.


A tanár ezek mellett egy elég érdekes karakterű, nagyszájú nő. Vigyorogva elküldd melegebb éghajlatra (nem mondja meg konkrétan, de a 'poénjaiból' egyértelműen lelehet szűrni, hogy mire gondolt). Nem jövök ki az ilyen karakterű emberekkel / tanárokkal.


Volt egy hasonló karakterű tanárom (volt ofőm), de vele rosszabb volt a helyzet, mert visszaszóltam neki, nem bírtam a 'poénjait', és a kivételezéseit, és ez rontott a helyzeten. Gyilkoltuk egymást. A magyar tanárral úgy nem volt 'problémám'. Figyelek az óráján, nem szólok semmit az órán, maximum ha tudok valamit.


Anya beszélt vele fogadóórán, hogy nem irat vázlatot, elmondta a problémáimat, nehézségeimet, megkérte, hogy próbáljon együttműködni velem (amikor anya beszélt vele, visszább vette magát). Nem történt semmi. Kérte, hogy vigyem el a papírjaim fénymásolatát neki, és átnézi otthon. Elvittem, két hét után olvasta el (nincs sok órája, két osztályt tanít). Egyik óra után félrehívott, és flegmán közölte, hogy nem fog azzal foglalkozni, hogy nekem külön vázlatot írjon. Ráuntam, és az igazgatóhelyettessel beszéltem erről, de csak a felét tudtam elmondani, mert dolga volt, de teljesen pozitívan állt a dologhoz, és mondta, folytatjuk. Az ofőmet sírva hívtam ki a tanáriból (nem ártottam a magyar tanárnak semmit, és nem tudunk együttműködni, és muszáj magyarból érettségizni). Nem tudtam neki sem elmondani végig, mert pont akkor jött ki a magyar tanár. Egyik délután felhívta az ofő anyát, mert üresen adtam be egy dolgozatot (2 órás dolgozat, visított az osztály negyede, nem tudtam figyelni a dolgozatra. Odaadtam a magyar tanárnak az üres lapot, és megmondtam, hogy nem tudok ilyen visítások közepette dolgozatot írni. Annyi reakciót kaptam, hogy 'én nem maradok bent, hogy megírd a dolgozatot'). Anya elmondta neki, hogy nem tud ezzel a nővel mit kezdeni, oldjuk meg mi (jogos).


Ma a tanár hangulata leginkább a sértődött, ideges, feszült, mogorva és megalázottság között keveredett (legalábbis így láttam. Többen is megjegyezték, hogy nem olyan, amilyen szokott lenni). Furcsa módon csend volt végig az órán, nem volt egy poén sem, egyszer sem nevetgélt senki, és vázlatot is írt fel a táblára!


Mellesleg az ofő mondta, hogy ketten bemegyünk az igazgatónőhöz, hogy mondjam el a tanárral kapcsolatos dolgokat (anya mondta az ofőnek, intézkedjen, hogy tegyenek át másik tanárhoz). Másik... Óra végén egy lányt, aki diszes, és nehezen tanul félrehívott, hogy majd mondja el a véleményét az óráról (nem értettem, hogy mikor, kinek, stb).


Jogos, amit tettem?


18l (egy évem van hátra ezen kívül. Nem buktam, 5 éves gimi)



2012. dec. 7. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:
nagyon ügyes voltál, az ilyet nem szabad hagyni. :) 18/l
2012. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!