Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen (ETR rendszer) meg...

Egyetemen (ETR rendszer) meg lehet bukni? Vagyis úgy, hogy kiraknak egyetemről. Úgy tudom ha 1 tantárgyból van bukás, az ne mgáz mert jövőre fel lehet venni megint. De biztos van valami határ, nem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze ennek az etr rendszerhez?

Ezt az adott egyetem és szak szabályzata határozza meg, az etr rendszer csak egy internetes ügyintézési felület, semmi több. Az nem határoz meg semmit.


Amúgy mindenhol van határ, igen.

Nekünk ELTE-ÁJK-n 6 vizsga vagy 3 tárgyfelvétel volt. Bármelyik túllépésével kirúgták az embert.

2012. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyeltél a tájékoztatón? Pedig sokszor elmondják. Nálunk az SZTE-n egy félévben 3x lehet bukni, és 3x lehet egy tárgyat fölvenni, tehát összesen 9 alkalom van, ha nem sikerül, kiraknak.
2012. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 6 vizsga, 3 tárgyfelvétel elég általános. Nomeg meg van határozva, mennyi kredit kell két félév alatt.
2012. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk fél évre volt minimum kredit meghatározva, de az biztos, hogy valami kvóta mindenhol van erre is.
2012. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak 2x lehet felvenni egy tárgyat 3-3 vizsgalehetőséggel. Ha nem sikerül lehet elballagni. Akkor kínosabb a helyzet ha ráépülő tárgyból bukik az ember. Legalábbis nálunk, mert nincs keresztfélév. Meg van félévenként min. kredit mennyiség. Olvasd el a tvsz-t.
2012. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Anyám! És ilyen emberek járnak a felsőoktatásba!

Elolvasod a helyi szabályzatot és megtudod. Vagy besétálsz a TO-ra és megkérdezed.

De hogy a rákba lehet úgy nekiállni egy főiskolának, hogy a legelemibb szabályokkal sem vagy tisztában?

2012. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A többmint 150 oldalas tanulmányi tájékoztatót nem volt se kedvem, se humorom elolvasni. A bukás veszélye meg nem fenyeget, de attól még meg lehet kérdezni, nem? Gáz vagy nem gáz ez van. Egyébként el sem tudnád képzelni kik járnak az egyetemre... Tudod pénzért mindent lehet... ;) És ez elég sajnálatos.
2012. dec. 15. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

És hogy a rákba hiheti azt valaki, hogy

1. az etr-rendszernek ehhez bármi köze lenne

2. mi majd tudunk válaszolni annak ellenére, hogy meg sem mondta mit, és hol tanul...?

2012. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1) Azt az ETR-t zárójelben írtam oda. és csak úgy.


2) Úgy gondoltam van valami általános szabály erre, ami minden egyetemen így van...

2012. dec. 15. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!