Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az értelme az iskolának?

Mi az értelme az iskolának?

Figyelt kérdés
Szóval. Minimum 12 évig járunk suliba, 95%-ban halál felesleges dolgokat tanulva, amiket a büdös életben ha 500 évig élnék is egyszer nem használnánk. Jó példa erre a matek. Minek kéne nekem tudnom, hogy mennyi a 5667422 szinusz koszinuszának a huszonötezredik fokú egyenletének a relativitás elméletének az ötöd hányadosa? Atombomba építésekor jól jöhet, de egy átlagember mikor fogja ezt használni? Az oktatási akárminek szólni kéne, hogy feltalálták a telefont meg a számológépet... Meg nyelvtanból pl. a fonémák vagy mi a jó életnek is mi értelme van? Tudok beszélni, írni, a többire magasról teszek, hogy milyen nyelvtani szabály meg a jóég tudja micsoda miatt van az úgy írva egy szó. Ezt kutassák a nyelvészek, egy átlagember tojik rá. Én szeretem pl. a történelmet, de 8.-ig átvettük az egészet, minek kezdjük újra középiskolába az elejétől? Szerintem úgy kéne, hogy ha kijártuk az általánost, utána lenne külön ilyen iskola vagy tanfolyam, amit el lehet végezni. Példának aki régész akar lenni, az könyörgöm ne már a matekkal szenvedjen. Meg van ez a kamu szöveg is. Hogy a matek fejleszti a logikát, meg a nagy ...-t. Valószínűleg diszkalkuliás vagyok átlag feletti logikával. Erről ennyit. Meg most kérdezném itt a 25+ éveseket, hogy mennyire emlékeznek a közép, illetve általános iskolai tananyagból, és volt e valaha szükség a kémiai reakciókra, vagy a koordináta-rendszer fontosságára. Nagyjából ennyi lenne, normális válaszokat kérnék, és nem háborút akarok indítani. Köszönöm.

2012. dec. 4. 23:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, meg hiába tanulok bármit is, ha egyáltalán nem érdekel, akkor nem bírom megjegyezni. Másnapra meg már a töredékére sem emlékszem.
2012. dec. 5. 00:05
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Igazad van, hogy nagyon sok mindent nem használunk az életben!

Egy példával had szolgáljak. Apámék bányamérnökként meglepő módon bányákban dolgozunk ugyebár és történt egy olyan eset, hogy beszakadt egy vájat, és 19 ember ragadt bent. Nem volt arra idő, hogy kimenjenek külszínre és tervezőprogrammal kiszámolják és megtervezzék hogyan jutnak hozzájuk a leghamarabb, hanem ott lent a mélyben kellett megoldaniuk, hogy merre kell irányítani a fúrást. Na ott előjött az ábrázoló geometria és az integrálszámítás nagyon gyorsan történő alkalmazása. Még szerencse, hogy a mérnökök nagy része tud ilyet számolni :)

De mint a legtöbb mérnök munkáját programok segítik, de ha tönkremegy valami módon neki akkor is meg kell csinálnia a munkát csak számítógép nélkül. :)


Na abban is igazad van totál, hogy egy régésznek minek a matek? Ne csesztessék szerencsétlent...Én mérnöknek készülök és közgazdaságtannal, vezetéselmélettel meg ilyen gazdász fosokkal fárasztanak.....minek? :D

2012. dec. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen lehet téged nem de az osztálytársad orvos akar lenni ezért fontos a kémia.

25 felett vagyok kémiai reakcióra nem emlékszek soha nem érdekelt engem sem, de például törire, magyarra simán emlékszek.

Hosszútávon csak a tanulással lehet bármit is elérni.

2012. dec. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Végülis. A számítógépek nem matematikát használnak. A közgazdászok se. Amiért TE nem fogod és nem akarod használni, akkor senkinek se kelljen ezt tanulnia?

A világ a tudás útján fejlődik, és nem olyan semmirekellő emberektől, mint például te.

Ha nem érdekel, nem kell tanulnod. Várd ki azt az időt, amikor már nem vagy tanköteles, hagyd ott az iskolát, aztán menj el dolgozni. Ja hogy 0 végzettségűeknek senki nem ad munkát? Jahh az szívás... a tanulatlan, semmihez nem értő nem kell senkinek.

2012. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
11:07: Gratulálok az értelmes kommentedhez. Ajánlanám figyelmedbe az utolsó előtti kommentet, hogy nem a III. világháborút akarom indítani, erre te már jössz a személyeskedéssel... Épp erről van szó, hogy ha egyszer valaki például angol szakra ment, valószínű, hogy nem a relativitás elméletet akarja megfejteni, ezért ment oda, nem? Akkor minek a matek?
2012. dec. 5. 16:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hosszútávon csak a tanulással lehet bármit is elérni."

Ezzel egyet értek, de az a baj, hogy a tanuláson sokan az iskola oktatást értik, ami nem igazán megfelelő ma már.


Szerintem a fő probléma az, hogy önös érdekekből felépülő vezetési politikánk miatt van, az iskolák célja, hogy tökéletes alkalmazottakat neveljenek a meglévő rendszer számára. Ezért a kreativitás, a vitakészség és hasonló fontos dolgok háttérbe szorulnak az oktatásban, mert nem akarják, hogy bárkiben is kérdések merüljenek fel a müködő rendszer kapcsán. Ez sajnálatos, mert a magyar nép alapvetően nagyon értelmes, nem kicsit kiemelkedő a Nobel-díjasaink aránya a népességünkhöz viszonyítva, csak sajnálatos, hogy ezen emberek java része nem itthon élt és folytatta tanulmányait.

Amerikában másképp épül fel az oktatás, fele ennyit nem tanulnak, viszont a készségek és a kreativitás annál inkább előtérbe kerül. Nem véletlen, hogy a legtöbb úttörő irányzat ott születik meg, sokkal inkább vállalkozó felfogásúak az emberek és nem kinevelt rabszolgák.


Mellesleg jobb lenne, ha mindenki a saját véleményét fogalmazná meg és nem egymás pirítása menne, mint kedves 4-es válaszadó esetén, akin igencsak látszik a jelenlegi rendszer ideológiája. Ahelyett, hogy értelmesen megfogalmaznád a véleményedet, inkább elküldesz mindenkit a halál f4szára akinek ellentétes nézetei vannak a te álláspontoddal.


Aki még akar kicsit olvasgatni a témában:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

Itt a 6ost választ én írtam, ide tartozik az is.


Illetve itt egy ELTE oktató által írt cikk:

[link]

2012. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A matematika igenis fejleszti a logikát és a gondolkodást. Én már tapasztaltam. Nekem fejlesztette a jóóóval átlag alatti logikámat egy kicsit átlagon alulira. Meg a programozás is, mert egy évig tanultam, és imádtam. Pénz és idő volt a két hiányosság, ami miatt abbahagytam, pedig terveim voltak vele.

A fizika, a kémia a körülöttünk levő világra, annak törvényszerűségeire ad magyarázatot, szerintem baromi érdekes. És ha már az ember alapműveltségre törekvő lény, akkor erről is legyen fogalma, ne csak a legújabb filmekről és zenékről. Más kérdés, hogy én ha törvényhozó lennék, nem a két tárgy legszárazabb részeit taníttatnám - azokat csak fakton -, hanem az érdekesebbeket.

A biológia az élet mikéntjére ad magyarázatot. Nem érdekel egyáltalán, hogyan működik a szervezeted? Vagy mitől nőnek a növények?

Nem tudom, én imádtam a biológiát, és imádom most is, ez szerintem nem is fog változni már.

A földrajz... háát van száraz része, de megintcsak arról van szó, hogy a körülöttünk lévő világot illene megismerni. Illik ismerni Európa országait, fővárosait, zászlait, esetleg főbb jellegzetességeit. De Magyarországot is! Én szégyellem, hogy nem maradt bennem, hol vannak a főbb városok. Mondják csoporttársaim, hol laknak, erre nekem dunsztom sincs, az merre van... És ezt igenis műveletlenségnek érzem magamban.

Irodalomból is jobb lenne kevésbé nehéz, száraz műveket elővenni. De amúgy fontos az emberismeret, a gondolkodás fejlesztése, a jó fogalmazási készség. Nagyjaink megismerése, és ők mit gondoltak az emberekről.



Vagy Kérdező, téged semmi se érdekel? Te is azt fújod, hogy mikor ki nyerte a tehetségkutatókat, meg a mentorok vagy ki a csudák kinek mit mondtak?

Nincs hobbid, egy órát se tudod lekötni magad egy internetes számítógép előtt avagy egy könyvtárban? Csak az érdekel, ki hogyan rúgott be, ki hogyan nézett rád, ki kivel smárolt és ki kiről mit gondolt?


Ha ezek nem igazak rád... akkor hogy írhatsz ilyet, hogy mi értelme a sulinak meg 95% felesleges?


Szégyen...

2012. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
igazad van tényleg nincs iskolára.. ha nem jártál volna iskolába akkor mikor tanultál volna meg olvasni.. ha nem jártál volna iskolába hol tanultál volna meg írni..hogy téged nem érdekel a matematika? engem se érdekel sok minden még is meg kell tanulni... lehet,hogy nem érzed,hogy fontos de majd pár én múlva mikor TALÁN lesz valami munkád akkor rájössz,hogy az a hülye tanár nem tanított hülyeséget...hogy milyen jó,hogy a kémia tanárod megtanította,hogy ha sósav kerül a kezedre akkor véletlenül se mosd le vízzel ( mert,hogy kémia tudás nélkül azt tennéd.. ) vagy, fizika nélkül,hogy bele ne dugd a konnektorba a szöggel mert talán megüt az áram...,hogy a magyartanárod megtanított panaszlevet küldeni a tv-seknek mikor már hetek óta nem jó az adás...vagy az irodalom tanárodnak,hogy megtanított normálisan fogalmazni és ha egyszer a bíróságon kötsz ki nem égeted magadat,hogy nem tudsz normálisan beszél... igazad van .. tényleg nincs értelme iskolába járni...
2012. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem a harmadik osztályos oktatásról van szó. Örömmel hallom, hogy van iskola, ahol az érveléssel és a szövegértelmezési készséggel fejlesztésével foglalkoznak és nem az angol, francia, olasz költők versei tucatnyi elemzésével.

Másrészről mi több oldalon keresztül történő relativitás elmélet levezetésével foglalkozunk fizikán és nem azzal, hogy a vas vezeti az áramot.

2012. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8. 95%-ot írtam, nem 100-at. És most nem ezekre gondoltam, hanem a baromságokra. Amiknek semmi értelme.


7. Képzeld el, én magasról szarok rá, hogy mi megy az Xfaktorba vagy a megasztárba, mert valami qrvára nem érdekel az egész. Nem cigizek, nem iszok, semmi ilyesmit. Nem vagyok ez a gyökér mai tizenéves. De minek kell egyszer megtanulni, amikor 1 év múlva már azt se tudom, hogy mi volt?

2012. dec. 5. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!