Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ösztöndíj átlagolásánál...

Az ösztöndíj átlagolásánál számít a szabadon választható tantárgyak érdemjegye is?

Figyelt kérdés

Egy szabadon választhatóval kötelező óraütközésem volt, ami csak később derült ki, és akkor már nem tudtam leadni, így nem is jártam be, de nyilvántartásba került hogy nem kaptam meg az aláírást. Ilyen esetben a gyakorlati jegy automatikusan 1-esnek számít?


Ill. a szabadon választható tantárgyak is beleszámítanak az ösztöndíjnál számolt átlagba?


2012. dec. 16. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Igen, 1-es, és beleszámít az átlagba.
2012. dec. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beleszámít.

De nem feltétlenül 1-esként, mert nálunk például eleve csak a meglévő (aláírott) tárgyakat számolják bele, de az összes felvett kredittel osztják el.

Nézd meg az átlagszámítást az egyetemed Tanulmányi- és vizsgaszabályzatában!

2012. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő által írtak az ő iskolájukra vonatkoznak, de ez teljesen egyetemfüggő.

Lapozgasd a helyi TVSZ-t és abban megtalálod a választ. vagy battyogj el a TO-ra és kérdezd meg.

2012. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sőt, nem is egyessel súlyozzák, hanem nullával, mert ugye ha felvennél 50 kreditet, és mindből egyest kapnál, az átlagnál 50*1=50-et kellene 30-cal osztani, ami már nagyobb, mint 1, pedig mindenből megbuktál. Tehát 0-val számolják.
2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!