Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem Informatikus...

Debreceni Egyetem Informatikus könyvtáros szakról és a Debreceni gólyatáborról mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Érdekelne nagyon ez a szak, mert alapból humán beállítottságú vagyok. Imádom a könyveket és az informatikával is jóban vagyok.

Érdekelne, hogy milyen ott a képzés, megérné e oda jelentkeznem és, hogy el lehet e vele utána helyezkedni. Az iskolai élet, a koliba jutás esélye és úgy magában az egész egyetemről a véleményetek. Utánanéztem, és láttam, hogy az Infó karon szervezett gólyatáborok az utóbbi években Debrecenbe, egy koliba voltak szervezve. De többet nem nagyon tudok róla, ezért kérdeznék tőletek mindent, aminek köze van Debrecenhez.


2009. aug. 22. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sok informatikát kell tanulni a DE-IK képzésén, más könyvtárosképzésekkel összehasonlítva. Ha humán beállítottságú vagy érdemes megfontolnod a másik debreceni könyvtárosképzést a TK-n.


Egy volt könyvtáros hallgató

2009. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Melyik Tk-ra gondolsz? Mert csak DE-TK kar nincs. És te akkor a sima könyvtárosira jártál? Mesélnél nekem még a Debreceni Egyetemtől? Nagyon érdekelne a téma^^
2009. aug. 24. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola könyvtár szakára gondoltam, ami ugyancsak Debrecenben van. Ott iskolai könyvtárosok képzése folyik a szakon belül ami inkább humán beállítódottságúaknak jobb. A DE-IK képzése viszont az informatikára megy rá, ún. könyvtárinformatikára, amiből úgytudom doktorálni is lehet náluk, szóval igen magas szintű képzésük van, de ha oda jelentkeznél, mindenképp szükséged lesz matematikai logikai alapkra is, ugyanis programozást is kell tanulni. A TK-n (lásd előbb) ami nem a DE kara, is kell informatikát tanulni emelett viszont pedagógiai, pszichológiai, ifjúsági irodalom stb. tárgyakat is. Remélem hasznos volt számodra amit írtam. Minden jót!
2009. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Utánanéztem a Kölcseynek is, bár én csak informatikus könyvtáros szakkal találkoztam ott is. De hallottam már több embertől, hogy minden iskolában más az arány az informatika és a humáni részben. Nekem mondjuk mind a kettő iskola nagyon szimpatikus, úgyhogy valószínűleg mind a kettőt megpályázom majd, ha még akkor is ezt a szakot szeretném majd. Köszi a válaszokat:)

Szívesen várnám még a további véleményeket is^^

2009. aug. 25. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
A gólyatáborról annyit tudok mondani, hogy 2008-ban és 2009-ben a BTK-nak és az IK-nak közösen rendezték az egyetem téri campuson (azaz a főépületnél) szállás a kossuth I-II-III-as kollégiumokban volt. a bölcsészek sárga pólót, az infósok pedig zöldet kaptak, étkezés a nagyerdei étteremben volt, a kolik mellett. Elviselhetetlen szívatás nem volt. :) szóval jó.
2010. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!