Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ilyenkor mi van?...

Szerintetek ilyenkor mi van? (Egyetem 3 vizsgalehetőség?! Hazugság? )

Figyelt kérdés

A Tanár megadott 3 vizsgaidőpontot azonban LIMITET adott meg hozzá ami 15 fő. (25 fős csoport)

Év elején megadta a tételsort erre kedden kiderült, hogy rossz a tételsor, (vizsga előtt 1 héttel)

Nyilván ezek után többen úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk elmenni az első vizsgára, na de a 2.-nak már betelt a limite.

Magyarán, nekem összesen csak 2 vizsgalehetőségem van?

A tanár mellébeszél egyértelmű, hogy szarik rá...

Továbbvinni az ügyet nem akarom csak ha nagyon muszáj név nélkül... Ráadásul nekem mindenképp a 2. vizsgaidőpont felelt volna meg legjobban (ami ugye be van telve) mert a 3.-nál lehet rá se érek...

Amúgy a szakfelelősünkről van szó.....

De ez szerintem így nem helyénvaló.



#egyetem #vizsga #szak #szakfelelős
2012. dec. 16. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ezért vannak az évfolyamos HÖKösök és a Tanulmányi Osztály.
2012. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 az alapvizsgaszám + 1 uv vizsga időpont. Lehet,hogy azt még nem adta meg.
2012. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell olvasni a TVSZ-t. Ha van benne olyan rész, aminek nem tesz eleget a tanár, akkor az orra alá dugni. Ha nem érdekli, akkor meg a dékánnak...
2012. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
85%
Az egyetemen mindenki úgy boldogul ahogy tud,a tanárok magasról szarnak a diákokra,megkapják a pár százezres fizetésüket azt csá ennyi a lényeg nekik.Nem fog ezzel foglalkozni se a tanulmányi osztály,se a dékán,majd próbálkozz jövőre,ha emiatt nem sikerül a vizsga,akkor ezt bebuktad,tök mindegy mi van írva a szabályzatban,nem tartják be hanem összefognak és védik egymás hátát ha valami gáz van
2012. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az első vizsgára lehet átrugdos mindenkit 2.-sel, az is jobb mintha nem lenne meg.
2012. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedbe nem ugrálnék, mert úgyis csak te jársz rosszul. szokj hozzá, hogy ilyen a felsőoktatás. nekem van olyan tanárom, aki csak egy időpontot hajlandó megadni és vagy átmész, vagy cumi.
2012. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom, köszönöm!

Csak nagyon idegesítő, hogy velünk betartatják a szabályokat nekik pedig nem érzik kötelességüknek mert "adjunktus vagyok"

Arról nem is beszélve, hogy az említett tanár van folyamatosan felháborodva azon, hogy az egyetemen nem úgy működnek a dolgok ahogy kellene, hát köszönjük szépen, hogy ő is tesz érte...

2012. dec. 17. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

attól függ...

ha állami pénzen tanulsz, akkor örülj, hogy tanulhatsz, és tegyél meg mindent, hogy becsülettel felkészülj a vizsgára

ha fizetős hallgató vagy, akkor szépen megfogod a tandíj befizetését igazoló papírkádat, bemész a TO-ra - ha jó arc vagy, akkor ügyfélfogadási időben - és 10 cm-ről maximális hangerővel ordítasz a tanulmányi ügyintérőd arcába 5 percen keresztül.

Miután ez megvolt, udvariasan megkéred, hogy erre a helyzetre 10 percen belül keressen megoldást, te addig kimész cigizni.

Amennyiben nem sikerülne kielégítő megoldást találnia a to-s nénidnek, akkor fogod a tandíj befizetését igazoló papírkádat, felkeresed a képzési rektorhelyettes hölgyet / urat, és udvariasan megmondod neki, hogy, hogy a több százezer forintodért cserébe szeretnéd, ha azonnal kibővítenék a vizsgalétszámot, a büdösmindenségit!!

2012. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó jól mondja. ügyeket elintézni tényleg csak így lehet, máshogy leráznak.
2012. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én először is kis eltájolást érzek, másodszor pedig hihetetlen tutyimutyisságot.

Na hát éppen ezért csúszik minden hallgató, akiben nincs egy kicsi talpraesettség sem.

1 hét egy tételsorra? Ne nevettess már... tudod mi az?? RENGETEG idő!! Szépen összefogtok azokkal, akik felvették első alkalomra a vizsgát, felosztjátok és mindenki kidolgoz néhány tételt, hopp összedobjátok max másfél nap alatt és már neki is lehet esni a tanulásnak! Ne mondd nekem, hogy egy vizsgára ennél több idő kell, hogy felkészülj, mert kirohanok a világból, ha csak nem valami tudományos doktori értekezést kell írni vizsgán rögtön...


Másodszor, be lehet fáradni a tanárhoz és megkérdezni, hogy ebben az esetben mi a helyzet. Vagy megnyugtat, hogy mindenkinek jár a 3 próbálkozási lehetőség, vagy el lesztek küldve melegebb éghajlatra és? Megpróbálod kétszer, amint kisétáltál a második sikertelen vizsgádról, befáradsz valamelyik felsőbb szervezhet, vagy akár mindegyikhez, tanulmányi osztály, hök, dékán, bárki... hevesen mutogatsz a vizsgaszabályzatra és közlöd, hogy nem kaptál 3 lehetőséget, pedig jogod van hozzá! Név nélkül fel fogják hívni a tanár figyelmét arra, hogy ez nem helyes és ennyi. Vagy továbbra is tojik magasról a szabályokra, vagy nem, még mindig két esélyes, de legalább megpróbáltad!


Teszem hozzá nálunk is volt ilyen, panaszt tett az évfolyam, mi jött ki belőle? Semmi... Kapott minden időpont egy 5 fős emelést, így befért mindenki, ámde akit kétszer megvágott, azt harmadszorra is megbuktatta és ennyi. De legalább hősies küzdelmet folytattunk! :D Ha egy tanár meg akar buktatni, akkor meg is buktat.

2012. dec. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!