Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenleg milyen eredmények...

Jelenleg milyen eredmények kellenek ahhoz, hogy valaki bejusson az ELTE "Programozó informatikus" szakára?

Figyelt kérdés
Konkrét érettségi tárgyakra, többletpontokra, stb. vagyok kíváncsi!(Minden érdekel!)

2012. dec. 20. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
felvi.hu, egyébként nagyon alacsonyak a ponthatárok.
2012. dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
alacsony a ponthatár. tavaly 300 körül volt (engem is felvettek volna, de nem azt jelöltem első helyen). de annál nehezebb elvégezni...
2012. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de ezeket tudtam viszont arra lennék kíváncsi, hogy milyen érettségi tantárgyakra van szükségem a felvételihez oda. Ugye most a 11. évfolyamot járom szakközépben. Matekom 4-es az informatika pedig 5-ös és 2 tantárgyból áll. Van a közismeret és van az alap ismeret. És ugye felvételihez kimondja, hogy kell a matek érettségi + fizika vagy info. A matek az meg is lesz viszont az infón belül nem tudom, hogy melyiket csináljam mivel valakitől halottam hogy az alap ismeretet(a programozás része a tárgynak) nem fogadják el felvételi követelményként. Ezért kérdezem én, hogy akkor mit kell elvégezni, hogy mehessek, mivel mindenképpen oda akarok.
2012. dec. 20. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, ezt tavaly vezették be amikor felvételiztem, jól meg is kavarodott minden.

tavaly előtt az informatika alapismeret kellett, de tavaly már a sima informatika (középszinten nincs, de emelt szinten ott is van programozás). idén nem tudom h variálnak e majd ezen..

2012. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és közismeret emelt szinten pascal programozás van?
2012. dec. 20. 23:24
 6/11 anonim ***** válasza:

én most jutottam be. Alacsony a ponthatár, de a nagyrésze hamar kibukik


azt hiszik itt majd nem kell tanulni...

2012. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

programozási nyelvet neked kell előre kiválasztani egy listából (majd vmikor az érettségire jelentkezés után).


ha rám hallgatsz ne pascalba csináld. én abba csináltam, és ott is szúrtam el. emelten fájlkezeléses feladatokat adnak, pascalba az túl hosszadalmas már eleve az adatok beolvasása a fájlból és eltárolása. C-ben ez pofonegyszerű.

2012. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy sokat kell tanulni és nem is akadály ez mivel van hozzá szerintem elegendő mennyiségű elszántságom(REMÉLEM!!!)

Ami a programozást illeti sajnos már megvettem Angster Erzsébet Programozás 1-2 Tankönyveit amit már el is kezdtem tanulgatni de tudom, hogy a C könyebb sokan mondták. Részemről megpróbálkozom a Pascallal. Köszi a válaszokat és Boldog Ünnepeket!

2012. dec. 22. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:

én innen buktam ki. Azt tanácsolom, emelt matematika érettségit tegyél, és főleg a matekkal foglalkozz, esetleg kezdd el tanulni az első féléves tárgyakat is, nézd meg a tantárgyi tematikákat, ajánlott tankönyveket. Programozni van időd ott megtanulni (a bevezető tárgyak könnyűek), de az első év szinte csak matematika.

Sőt, a matek mellé fizikából érettségizz, az jobb alapokat ad.

2012. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy fizikám 10-től nincs, ezért nem látom módját, hogy tudnék megfelelően felkészülni fizikából. Amúgy nincs bajom vele...
2012. dec. 22. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!