Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bejuthatok ELTE-s kollégiumba?...

Bejuthatok ELTE-s kollégiumba? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A koleszokba való jelentkezés is egyfajta pontrendszer alapján történik. Ezeket a pontokat mindenféle szociális körülmények meglétekor szerezhetőek meg.


3-man vagyunk tesók, viszont már elköltöztek, így az nem számít. Nem vagyunk leszázalékolva, illetve nem vagyunk hátrányos helyzetűek sem. A szüleim jövedelme is viszonylag magas, így ezért se jár pont.


Sajnos albérletet nem tudnánk fizetni, így csak a kolesz jöhet szóba, viszont félek hogy nem fognak felvenni.


Valaki meg tudná osztani tapasztalatait?


Egyébként az ELTE-IK-ra nyertem fölvételt.



2012. júl. 26. 19:13
 1/2 applepie válasza:

Én is most nyertem felvételt ELTE-re (TTK) és hasonlóan aggódom a kollégium miatt...

Már próbáltam utánanézni, meg is találtam a ponttáblázatot, amit itt letölthetsz:


[link]


Próbáltam keresni a ponthatárokat is, az elmúlt években úgy 31-37 pont körül mozgott, ha jól emlékszem


Mivel én is csak idén kezdek, sajnos nem tudok ennél többet segíteni, viszont én is szívesen várnék még válaszokat a tapasztalatokról!!!

2012. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
elég sok minden számít, pl Budapesttől mért távolsága a lakhelynek, két érettségi tárgy átlaga, szülők munkaviszony, átlagkereset, az hogy államilag támogatott képzésen vagy, és az is hogy nappali tagozatra fogsz-e járni. írjatok nyugodtan levelet, ha valami nem világos, vagy kell segítség
2012. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!