Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyire hülyék lennének a mai...

Ennyire hülyék lennének a mai egyetemisták?

Figyelt kérdés

Ne is haragudjatok, de az alábbi videókon annyira elborzadok! Ennyi ésszel régen még egy érettségit sem lehetett letenni, nemhogy diplomázni!


Sajnos egyet kell értenem azokkal, akik azon a véleményen vannak, hogy nem kell minden hülyét felvenni egyetemre!


Az alábbi videókat láttam nemrégiben, ELTE-s és BME-s egyetemistákat kérdeztek ALAPVETŐ dolgokat, és azt kell hogy mondjam: sík hülyék!


[link]

[link]



2012. dec. 20. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok, hogy 2 videó alapján te párhuzamot tudsz vonni több tízezer egyetemista intelligenciája között... szánalmas vagy komolyan mondom
2012. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez így van megvágva bár tényleg elképesztõ, hogy az emberek miket nem tudnak. Ezeket a videokat nemtudom megnézni de volt hogy megnéztem ugyan ilyet az volt a kérdés h mibtörténik a tollal a holdon ha elengedjük és jött olyan válasz hogy elrepül meg lebeg stb... megkérdeztem a 7 éves unokatesómat és még õ is tudta hogy leesik...
2012. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy éppen angol billentyűzete van valakinek (vagy éppen egyébb olyan szabvány, ami nem tartalmaz étkezeteteket), annak szerintem édes kevés köze van valakinek az intelligenciájához. Többet mond rólad, hogy ez alapján ítélkezel.


Továbbá egy videó szerint, ami egyértelműen az egyetemisták lejáratásáról szól, ténylegesen véleményt formálni megintcsak elég szűklátókörű...Akkor miért nem vonnuk következtetést Einstein alapján az összes német IQ-járól? (Nyilván utóbbi kicsit eltúlzottabb, de nagyjából ugyanaz a koncepció).


Továbbá a Marx szobor egy olyan aulában van, ahova diákok csak ritkán mennek, és ha mennének is, nem azért, hogy annak művészeti berendezésében gyönyörködjenek - azok a betűk pedig semmiféleképpen nem bökik ki a szemedet több méter távolságról.


Ettől még nem lesz az összes egyetemista síkhülye...max. egy kis részük - aztán meg nem mindegy, hogy nem tudják, hogy mikor volt a világháború? Nem történelem oktatást fogsz rájuk bízni, hanem valami egyébb tudományos munkát. A világháború kezdő dátuma nélkül is lehet zseni a saját pályáján.

2012. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem néztem végig a két videót, egyrészt láttam már hasonlót, másrészt úgyis azt rakják be egy ilyen videóba ami gáz.


Alapvetően az emberek nagy részének fingja nincs a körülötte lévő világ dolgairól, az alapján hogy elborzadsz egy ilyen videón nagy valószínűséggel neked sincs.


Mert szó nincs arról hogy pl. mindenkinek tudnia kell a súlytalanságról, vagy az elektromos hálózatról, egy átlag ember miért ne szarhatná le ? Szerintem ha valaki rendesen végzi a tanulmányait bőven nem jut idő arra hogy ilyen számára felesleges dolgokkal foglalkozzon. Meg amúgy is ebből nem lehet megélni, lehet "alapvető" dolgokba számodra síkhülyék, lehet számukra alapvető dolgokba meg te vagy síkhülye.

2012. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ki ebben jó, ki abban. Ismertem olyat, aki kétjegyű számokat nem tudott fejben összeadni, ellenben 3 nyelven beszélt folyékonyan (az átlag magyar emberről még az 1 idegen nyelv sem mondható el). Elég felszínes dolog 2 videó alapján általánosítani. Képzeld, ha én most e kérdés alapján azt mondanám, hogy milyen felszínesek az itt kérdést feltevők :/
2012. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem tudod, hogy hány embert kérdeztek meg. Lehet, hogy 300-at, és abból csak a videóban szereplők nem tudták a válaszokat, a többi igen....


2. Oké, hogy ezek az alapműveltséghez tartoznak, de egyetemen már az ember nem foglalkozik mindennel, csak a saját szakjához kapcsolódó dolgokkal

Mikor törtiből érettségiztem, én is tudtam a VH-k pontos évszámár. Most, lassan 4 évvel az érettségi után már csak nagyjából tudom megmondani, a pontos dátumra nem emlékszem.

Ettől szerintem nem leszek rossz orvos. Nem hiszem, hogy mondjuk szülés közben az fogja érdekelni az anyukát, hogy milyen az általános műveltségem....


Ezeknél a videóknál sokkal szomorúbb az, amit itt látok. Az emberek nagy része még helyesen írni sem tanult meg, fogalmazás nulla. Az addig oké, hogy vki nem használ ékezetes karaktereket, de mikor se vesszőt, se pontot, se nagybetűt nem használ, az már egy kicsit idegesítő.

Azt is gyakran látom, hogy az embereknek nincs megfelelő képessége ahhoz, hogy egy olvasott szöveget értelmezzenek. Na ez sokkal nagyobb gond, mint az, hogy nem tudja a VH-k évszámait...

2012. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
77%

''2. Oké, hogy ezek az alapműveltséghez tartoznak, de... ''

Milyen de???Itt nincs semmi de, ezek igenis alap dolgok, 3 éve érettségiztem, mégis tudom a világháborús évszámokot és nem történelem szakra mentem.....Csehországot milyen tenger határolja?JÓ hogy azt nem mondják, hogy a Balaton aztak*rvamindenségit neki.... Persze az is biztos, hogy több jó válasz volt, csak ennyit raktak bele.(Talán a 2. videóban található gyerek aki sört iszik meg cigizik, az kérem szépen nagy tapsot érdemel......

2012. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Aha, és biztos nincs semmi olyan alapműveltséghez tartozó dolog, amire nem emlékszel, mi?

Ezt azért nehezen hiszem. Maximum úgy gondolod, hogy amit nm tudsz, az nem alapműveltség...

2012. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

"Nem néztem végig a két videót, egyrészt láttam már hasonlót, másrészt úgyis azt rakják be egy ilyen videóba ami gáz."


Ti meg teljesen gáz dolgokat írtatok, most le fogom írni a leggázabb hozzászólásaitokat ami szerintem és sok más értelmes ember szerint nevetséges és többségében saját magatoknak mondtok ellent vele. Elég nagy GÁZ :)) (gondolom az hogy gáz tudjátok micsoda a szlengen kívül is)



"Nem történelem oktatást fogsz rájuk bízni, hanem valami egyébb tudományos munkát. A világháború kezdő dátuma nélkül is lehet zseni a saját pályáján."


Elég szomorú hogy olyan emberek mennek el fogorvosnak, orvosnak, mérnöknek akiknek fingjuk sincs semmiről, szereznek néhány jó jegyet, egy diplomát és bízzam rájuk az életem. Ennyi erővel leugorhatnék egy felhőkarcolóról, mert ahogy tapasztalom a diplomások semmihez se értenek, de még a saját szakmájukat se ismerik kellőképp. Viszont nagy pofája mindenkinek van. (hisz diplomám van, te meg egy csíra vagy aki egész életében kubikus lesz)


"Mert szó nincs arról hogy pl. mindenkinek tudnia kell a súlytalanságról, vagy az elektromos hálózatról, egy átlag ember miért ne szarhatná le ? Szerintem ha valaki rendesen végzi a tanulmányait bőven nem jut idő arra hogy ilyen számára felesleges dolgokkal foglalkozzon."


Szóval miért ne szarhatná le? Igen, üttesse agyon magát az árammal, mert nem ismeri a váltó és egyenáram különbségét. Vesz egy törpefeszültségű készüléket és bedugja 230V-ra, és csodálkozik hogy nem működik.


"Gratulálok, hogy 2 videó alapján te párhuzamot tudsz vonni több tízezer egyetemista intelligenciája között... szánalmas vagy komolyan mondom"



Én is gratulálok, ez csak egy minta hogy a többség milyen idióta. Az egyetemisták jó nagy része szétbulizza az agyát, és tesz az egészre. PErsze van aki tanul és szépen lerakja a diplomát és remélhetőleg érti is hogy mi miért van a saját munkakörén belül, az pedig még jobb lenne hogy ő saját maga képes improvizálni is és nem csak a könyvből tanultak alapján cselekszik. Viszont akiket a videó bemutatott, erről tényleg érdemes akár egy sort is ide írni? A tollas kérdésen meg dobtam egy hátast, "lebeg" meg "kiszáll a világűrbe", ez a szánalmas.



Nyilván tényleg vannak normális emberek akik elmennek egyetemre és jó eredménnyel végeznek és valóban jó orvosok, fogorvosok és mérnökök lesznek, ezeket az embereket tisztelem, komolyan! Viszont sokan akik elvégzik olyan nagypofájúak lesznek hogy lenézik a normális embereket és ez nagyon szomorú.

2015. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!