Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemen/főiskolán...

Milyen egyetemen/főiskolán lehet munka mellett tanulni? Ami mondjuk tényleg távoktatás, hogy ne kelljen pl péntek szombat bent lenni. Estivel is az a gond, hogy túl korán kezdődnek.

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, várd meg, amíg kikerülnek a felvire, hogy milyen szakok indulnak jövőre. Utána majd a szakkeresőben tudsz keresni, hogy hol indulnak távoktatásban.

Jelenleg a keresztféléves távosok vannak kint, GDF, KJF, KRF, SZE, SZF.

Keresztfélévben viszont sokkal kevesebb szak indul, szóval ennél biztosan több helyen is indul szeptembertől.

[link]


Mire akarsz jelentkezni amúgy?

2012. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valami infos szak érdekelne
2012. dec. 27. 11:19
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 27. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem tudom, hogy infó indul-e távoktatásban. Én mérnök infón végeztem nemrég, nappalin, és vért izzadtam még úgy is pl. programozásból, hogy minden héten bent ültem a gyakorlatokon.

Nagyon nehéz lesz távoktatásban tanulnod, mert ugye nincsenek konzultációk, csak félévente egy-kettő. Szinte biztos, hogy tele leszel beadandóval, heti szinten.


Megkérdezhetem, miért vagy "ellene" a levelezős oktatásnak? Én most levelezőn vagyok mesterképzésen, két hetente két napot kell bent lenni, pénteken és szombaton. Sokan kihagyják a péntekeket, mert dolgoznak, és nem tudnak mindig szabadnapot kivenni, és ebből sincs probléma. Infón azért jó hallani az anyagot egyszer-kétszer, mégis jobban rögzül, ha hallod, mintha mindenre magadnak kellene rájönnöd. Elméletibb szakoknál teljesen mindegy, hogy távos vagy vagy nappalis, mindenképpen otthon tanulod meg, de infón nagyon sok a gyakorlat, a géptermi munka. A levelező nagy előnye még, hogy tudsz államin tanulni, ha felvesznek, a távoktatás pedig mindig fizetős.

Infót esti tagozaton (pl. ELTE, OE) nem ajánlom. Egy barátom az Eltére jár infóra, hétfőtől csütörtökig 3-tól 8-9-ig vannak órái, meló mellett nem tud rendesen bejárni a korai órákra. Persze előbb-utóbb meg fogja tudni csinálni a tárgyakat, de nem lesz egyszerű.


Természetesen te döntesz, én csak felvetettem a levelezőt, mint lehetőséget, nem rossz az. :)

2012. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!