Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vegyészmérnök vagy SOTE...

BME vegyészmérnök vagy SOTE gyógyszerész?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk amelyik jobban érdekel...

Vagy mi döntsünk helyetted?

Akkor SOTE gyógyszerész

2012. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

egyértelmű bme vegyészmérnök


főleg ha szerves szakirányra mész, nem csak a vegyiparban, hanem a gyógyszeriparban is el tudsz helyezkedni

2012. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább vegyészmérnök, mert már gyógyszerészből is túlképzés van, főlegmire végzel...
2012. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Vegyészmérnök. Sokkal nagyobb lehetőségeid lesznek utána, mint gyógyszerészként.
2012. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt, amit szeretnél csinálni. Ha szívesen dolgoznál gyógyszertárban, a nagy gyárak (Richter, Egis, Sanofi) gyógyszerfejlesztésében, vagy az egészségügyben, akkor menj gyógyszerésznek.


Ha a gyógyításnál jobban érdekelnek a technikai dolgok, ha kenőcs helyett inkább a beton adalékanyagainak megfelelő tulajdonságait akarod ismerni, vagy a kőolajszármazékok feldolgozását, hogy polipropilén szőnyeg, ruha legyen belőlük, akkor menj inkább vegyészmérnöknek.


Neten vannak leírások, ahol vázolják, hogy miről van szó, ismeretlen szavakhoz javaslom Google-t, a Wikipediát, vagy tanáraidat :-)


Itt van pl ez: [link]

2012. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök-ként ugyaúgy dolgozhatsz gyógyszergyárban , mint a gyógyszerész. Csak patikába nem tudsz dolgozni. De a gyógyszeriparon kívül a vegyipar bármely részén illetve még gépipar egyes területein is dolgozhatsz. Sok olya állás van , ahol a követelmény a mérnöki diploma vagy műszaki végzettség, az lényegtelen, hogy milyen mérnök vagy és ez nem feltétlen a vegyiparba.
2012. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Attól függ,hogy mit akarsz az életben csinálni.Tanulni ameddig csak lehet,csak dolgozni ne kelljen,vagy pedig meg akarsz élni-lehetőleg jól-,úgy ,hogy dolgozol.Mert a kettő nem ugyanaz.Nézz körül,kérdezősködj(mint itt teszed),aztán dönts!Most én gondolkozom helyetted.Ahol élsz, a környéketeken hány patika van?Mennyi nyitott az utolsó években?Megélnek?Biztosan,mert másképp már rég becsuktak volna.Volt egy barátom(nyugodjék békében!),az egyik gyógyszergyárunkban volt valami lótusz-faktusz,az ő kezén ment keresztül az alapanyagok beszerzése.Ő mondta,hogy a világ legjobb üzlete a gyógyszergyártás.Én,mint laikus,hogy ezt megértsem,egy példát mondott.Vegyünk egy alapesetet,mikor a gyár vásárolt valami alapanyagot,a példa kedvéért,hogy megértsem,egy forintért.Mikor ezt az anyagot feldolgozták,és elhagyja a gyár területét,már 2000,azaz kettőezer forintot ér.Vagyis a kőolajon nincs olyan haszon mint a tablettákon.Erre jön még a nagyker.árrés, szállítók haszonkulcsa,a kisker árrés,mikor mi fogyasztók megvesszük,szóval a végén az egy forintból a végén lesz majdnem 4000,azaz négyezer forint.Most jössz te,tedd fel magadnak a kérdést,ebben a sorban te hol akarsz lenni?Előállítani-havi 120-150 ezer ft-ért,vagy eladni,kb.ugyanennyiért.Mert több nem lesz a fizud,ha megveszel akkor sem.Vagy pedig nézelődöl továbbra is,hátha látsz valami jobban fizetett szakmát,amiből nem telített a piac-úgy mint az általad példaképp említett két szakból.Lehet,hogy követ dobtam a csendes vízbe,várom a hozzászólásokat!
2012. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző! Szóval te is úgy látod, hogy telített már és nem is fizet jól ez a terület? Nekem is ez a véleményem és én ezen a területen is dolgozom. 4 év után diplomával kapok annyit., amennyit írtál. De ezek a fiatalok nem értik meg hiába mondja az ember .
2012. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
19%
Előző!Óriási a felelőség a mostani szülőkön.Ha beleestek abba a csapdába,hogy mindegy milyen diplomája legyen a gyerekemnek,csak legyen neki,akkor vége a dalnak.Mire mennek vele?Még arra se tudják használni,amire gondolok,mert kemény papírból készül.De sok szülőt ismerek akinek a gyermekének 4-5 diplomája van,de munkahelye egy se.És szerintem ezért nem a gyerek a hibás,hanem a szülő.Annak idején,mikor a gyerek választott,nem nem kellett volna hasra esni anyukának mikor a gyerek azzal állt elő.hogy ő germanisztikát akar tanulni.Germanisztika?Az igen!!!De hogy mi az,halvány lila fingja se volt egyikőjüknek se.Arról nem beszélve,hogy hol tud vele elhelyezkedni.Egyáltalán,beszélt már valakivel aki ezen a területen dolgozik?Kifaggatta az illetőt,mennyit lehet keresni?Mi a továbbfejlődés esélye? Stb....Biztos vagyok benne,hogy nem.De milyen jól hangzik:Germanisztika!!De mi a túró az?Senki se tudja,de olyan jóóóóól hangzik!A szülő meg dagadó kebellel dicsekszik:az én gyerekem ezt tanul,meg azt,hűűűűű,mindenki oda van,meg vissza!Képzés befejeződött,elhelyezkedés nuku,akkr aztán senki nem érti a világot.Mert az én gyerekem ennyi,meg ennyi diplomával nem bír elhelyezkedni.Hát persze,hogy nem.Hol van olyan társadalom,ahol ennyi össze-vissza diplomásra szükség van?Sehol!Nem messze tőlem lakik egy most már 40 éves ember.Hát ő volt az akit úgy kellett átboxolni minden osztályon.Az biztos,hogy nem egy lángész volt.Középiskolára nem is mert gondolni,elment hegesztőnek.Kiváló szakember lett belőle,majdnem 300ezer ft-ot visz haza minden hónapbanMost szűnt meg a munkahelye,ahogy beszéltem vele,egyáltalán nem töret le az eset.Nevetve mondta,hogy 4 lehetősége is van elhelyezkedni,de 200ezer alatt nem megy sehová.Nos,kinek van igaza?Annak aki pénzt,időt,fáradságot nem kímélve,megszerez egy előbb nevezett diplomát(lehetett volna skandináviológus is,mert ilyen"szak"is van)vagy pedig az álltalános iskola után pár év alatt megszerez egy szakmát,amiből nyugodtan megél?Hű,de sokat írtam.A felét se akartam,de elragadott a hév.Pá!
2012. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!