Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész, vegyészmérnök,...

Gyógyszerész, vegyészmérnök, fogorvos vagy fizikus?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni és keresni (nőként, Mo-on belül)?
2012. júl. 31. 18:46
 1/5 anonim válasza:
A gyógyszerész-ha jól tudom-hiányszakmának számít Magyarországon.Ezenkívül nagyon sok mindent lehet kezdeni gyógyszerész diplomával:nem csak gyógyszertárban lehet vele dolgozni,hanem gyógyszergyárban és kórházban is.Illetve tapasztaltabbak már saját patikával is rendelkeznek,ami természetesen nagy jövedelmet hoz.A vegyészmérnök szakon belül lehet gyógyszerkutatásra szakosodni,de ez inkább csak a gyógyszergyári elhelyezkedést teszi lehetővé.A fogorvosról és fizikusról nem tudok nyilatkozni,csak a gyógyszeriparban vagyok jártas.Szerintem megéri ezt a pályát választani,mert itt mindig is sok pénz forgott ;) Remélem tudtam segíteni a válaszommal :)
2012. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a fogorvosra szavaznék. De hogy jött pont ez a négy? Mert hogy gyakorlatilag semmi közük egymáshoz:D
2012. júl. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

igazából a gyógyszerész és a vegyészmérnök között gondolkodom. a gyógyszerészetin a sok kémiától félek olvastam hogy 9-10 fajta kémiájuk is van. a vegyészmérnök szakmát a matek miatt is írtam, mert azt szeretem, az úgy jobban is "passzolna" hozzám, mert a matekot jobban szeretem a kémiánál, de a kémia is kedvenceim közé tartozik. a gyógyszerészetin még gondolkodok, mert abból az 1.válaszoló szerint jól meg lehetne élni, de vegyészmérnökként is? mert erről a kettőről hallottam, hogy hiányszakmák. a fogorvos meg fizikus nem is vonz annyira, csak ezeken is gondolkodtam, de inkább a gyógyszerészeti és a vegyészmérnök.

2012. júl. 31. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon eltérő szakmák, nagyon más pályaképpel. Neked kell eldöntened hogy mihez érzel több indíttatást. Elhelyezkedni egyikkel sem probléma, a kereset már más tészta, gyógyszerész, vegyészmérnök is jól keres, a fogorvosok nagyon jól. A fizikus egy kicsit bonyolultabb, de azzal is lehet nagy karriert befutni.
2012. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül melyik mellett döntöttél?
2017. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!