Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldön elismert műszaki...

Külföldön elismert műszaki egyetem az csak a BME? (villamosmérnök)

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék meglepődve, ha külföldön azt se tudnák, hogy mi az a BME.


Nem a papírt kiállító intézmény neve a lényeg, hanem a mögötte rejlő tudás. Legtöbb helyen a papírt meg se nézik. Az állásinterjún úgyis kiderül minden.

2013. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem pont a BME, hanem inkább a SZE lehet elismertebb külföldön, hiszen ott az AUDI. De az előttem szólónak is igaza van, nem a név a fontos, hanem a mögötte rejlő tudás.
2013. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogy rejlik tudás egy diploma mögött? Sokan mondták már ezt...

Most aki elvégzi az egyetemet és kézhez kapja a diplomát annál nincs tudás?

2013. jan. 2. 18:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát: Mi az a diploma mögött rejlő (szak)tudás? Most azt nem pont az egyetem tanítja meg?
2013. jan. 2. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem feltétlen van meg a kellő tudása. Nem mindegy, hogy valaki végigpuskázza, végigmákolja, stb az éveket, vagy komolyan veszi. Még a műszaki karokon is lehet diplomát szerezni úgy, hogy nem értesz hozzá. Persze nem olyan egyszerű, mint máshol.
2013. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja hogy ilyen is van, hogy puskázás... én azt hittem egyetemre már megkomolyodik az ember és azért jár oda, hogy tanuljon. Szóval aki komolyan veszi, akkor ott meg is kapja a kellő szaktudást?
2013. jan. 2. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha komolyan veszed, akkor valószínűleg megkapod. Sajnos még itt sem komolyodnak meg az emberek :(
2013. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 [OP]Destroy-man válasza:
Nem feltétlenül kapja meg az ember a kellő tudást. Ez főleg a műszaki vonalra vonatkozik, azon belül is az informatikára. A tananyagokat nem nagyon cserélgetik (sajnos), pedig 1-2 évente az egészet le kéne cserélni, mert már elavult, és munkahelyeken (főleg külföldinél) nem tudják elfogadni. Ha ezen kívül képzed még magad, akkor nincs gond. Villamosmérnök képzésnél sincs mindenhol számítógépes tervezés, viszont ez általában alapelvárás. Ráadásul ismerned kell több tervező programot is.
2013. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!