Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni egy emelt szintű társadalomismeret érettségire?

Figyelt kérdés
Már tavaly csináltam egy 96%-os középszintű társadalomismeret érettségit, de most bejött a törvény hogy emelt szinten kell. Sikerülhet felkészülni rá a többi érettségi mellett?
2013. jan. 2. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Abszolút! Sőt!

Figyelj. Gondolom a továbbtanuláshoz már megvan, hogy hova akarsz menni. Ahhoz tudod, hogy milyen érettségi tárgyakat néznek. Arra a kettőre ráfekszel, de nagyon.

Nekem annak idején egy közgazdaságtan tárgy meg a matek kellett a sikeres felvételihez. Mivel közgázból az egyik legjobb voltam, arra kb. 2 óra tanulás elég volt a 90%-os írásbelihez. Matekból szintén jó voltam, arra sem készültem valami sokat, így az csak 74% lett.


Töri érettségin is minimális alap töritudással szerintem össze lehet hozni egy négyest (elnézést attól aki nem így gondolja) magyar érettségi az pedig csak szövegértésből és íráskézségből áll, szerintem abból sem nagy kunszt összehozni egy jó jegyet.


Tényleg míg más hónapokat tanul érettségire, én pár óra tanulással hoztam 4,6-al az összes érettségi tárgyat.

Nos tudom, hogy nem vagyunk egyformák így azt javaslom, hogy ami nagyon kell a felvételihez arra tanulj becsülettel, érj el minél jobb eredményt, a többi is úgyis meglesz, ha van egy kis érzéked a tárgyhoz.

2013. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudna valaki ajánlani egy könyvet amiből tanulhatnék?
2013. jan. 9. 17:04
 3/3 anonim válasza:

Andorka Rudolf - Bevezetés a szociológiába

Anthony Giddens - Szociológia

Forgács Attila-Györfi-Tóth Péter-stb - Társadalmi és állampolgári ismeretek középiskolásoknak

2013. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!