Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11. Gimnáziumban érdemes...

11. Gimnáziumban érdemes biológiát felvenni faktnak?

Figyelt kérdés
Tahát, érdemes-e több óraszámban, talán magasabb fokon tanulni bioszt? Ha felveszem akkor emelt szintű biológia érettségit kell tenem?(és hogy kb mennyire lesz/lehet nehéz)
2009. aug. 27. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az emeltszintű érettségi.Viszont nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz könnyű dolgod.Én is abbúl csináltam, de középszinten érettségiztem.Nem volt könnyű.De megérte.Sok sikert!
2009. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megéri, emelt szintű érettségivel meg nagyon jó helyekre is felvesznek. A reál tárgyak a legmenőbbek mostanában, és ez még jó ideig így lesz. Nem lesz könnyű, de kamatostul megtérül a befektetett munka.
2009. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdemes!

Én most érettségiztem, és szintén 11.be vettem föl faktnak.

(nálunk ez úgy volt hogy heti + 2 óra)

Nem nehéz, ha szereted a bioszt. (és van egy kis mázlid tételhúzásnál)

Én is meglepődtem, világ életembe szerettem a bioszt, és középsuliban mindig csak max. 3-as voltam belőle (faktból is) és érettségi középszint puff: 5-ös!!!!!

Először el sem hittem....(a biosztanárom se)

annyit készültem hogy az összes megkapott tételt (40, húsz A és 20 B tétel-t 2szer elolvastam) ez kb 2 délután volt.......

Fiú létemre, a bioszt választottam, és nem bántam meg....

18/F

2009. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes, főleg ha jó vagy bioszból, és ilyen pályára készülsz. :)


k.

2009. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sok volt a kémiai része ? Az van hogy év végén majdnem megbuktam kémiából... :P De csak azért mert nem tanultam.
2009. aug. 27. 11:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is most leszek 11edikes, és eszem ágában sem volt felvenni:P

Amúgy sokfelé kellhet a biológia, meg legalább van egy 5. tantárgy amiből érettségizhetsz, de attól még hogy felveszed faktnak vagy tagozatnak, attól még semmi nem kötelez az emelt szintű érettségire (mondjuk nálunk a tanár cseszeget érte de az meg ki érdekel?! :D )

2009. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kémiai része a tananyagnak kb a 10%-a.

Tehát lóf*asz. Menni fog!

Ösz visz a sejtek energiatermelésére (ATP) , meg a fotoszintézisre lévő kémiai képletek vannak.

18/F

2009. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes. Szerintem az emelt szintű érettségi is megcsinálható, de persze nem kötelező. Nekünk a tanár semmit nem tanított, és így sikerült magamtól 80%-ra. A kémia rész sem durva. :)
2009. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes felvenni, ha olyan egyetemre=fosulira keszulsz, ahol kell a biosz, vagy kell egy otodik targy. Ha orvos akarsz lenni, akkor pl. kell, de ha jogasz, akkor nem mesz vele semmire.
2009. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kémia, bioszt vettem fel faktnak.
2009. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!