Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy butaság de én...

Lehet hogy butaság de én azért nem szeretem a gimnáziumban megtanulni a kémiát biológiát mert egyszerűen nem hiszek benne. Miért akarják bebizonyitani nekem hogy minden érzelem és minden rezdülés kémia folyamatok összessége?

Figyelt kérdés
De ha igy is van, akkor is mi értelme tudni? mi értelme annak hogy megtudjuk senkik vagyunk? Csupán érzéketlen anyag. szövet és semmi más .
2009. szept. 20. 21:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarsz tanulni, akkor menj dolgozni valahová - a kémia meg biológia nem olyan tárgy amiben hinni kell, az a hittan.
2009. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Most nem provokáció szempontjábol mondom, de párszáz éve kb. az egész akkori világ tűzbe tette volna a kezét azért hogy a föld lapos és minden körülötte forog. ők biztosak voltak benne. te pedig most biztos vagy benne hogy a kémiai reakciók 100%an be vannak bizonyitva, viszont én pedig biztos vagyok benne hogy az unokáink ugy fognak nevetni a mi együgyű tanainkon mint mi a középkoriakén.
2009. szept. 20. 21:06
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Ízlés dolga. Engem jobban lenyűgöz az ilyesmi, mintha azt tanulnám, hogy az ilyesmi tündérkéktől származik.
2009. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Képzel el, ha mindenk úgy gondlkodna mint ahogy te. Jön egy kisebb betegség és neked annyi. A tudás arra jó, hogy a felmerülő problémákat megoldjuk. Na és akkor mi van, ha csupán kémiai folyamatok része vagyunk. Én nem csinálok belőle problémát. Te se tedd. És érdekes módon nem hallani arról, hogy a biológusok és a vegyészek emiatt depressziósak lennének. Egy egy felismerés, el kell fogadni és kész. Ha jól gondolom, akkor neked a hitet az ami ezeknek ellentmond.
2009. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
Engem megnyugtat. Ha kiszámíthatod, félig már hatalmad van fölötte.
2009. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Igen jól látod, szerintem egyszerűen lehetetlen és téves belemagyarázás ez az egész(hiszen az érzéseimet és a gondolataimat én érzem és én gondolom és nem a szén meg az oxigén de a nitrogén sem . ezt elhitethetik és sokan el is hiszik és kézpénznek veszik merthogy ez "tudományosan" bizonyitott. szerintem pedig apszolút nem biztos.
2009. szept. 20. 21:16
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

" együgyű tanainkon mint mi a középkoriakén"

Itt nagyobb a baj mint gondoltam. Csak nem egy elvakult kreacionista mozgalom egy jeles képviselője vagy? Csak hogy tudd, az a külömbség a középkor tudománya és a jelenkor tudománya között, hogy ez most működik. Imával nem értek el semmit az emberek, de jött a tudomány és hopsz, máris kétszer annyi ideig élünk mint akkor.

2009. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%

:) A kérdésed második felére a válasz aránylag egyszerű. Ált. műveltség, és nem árt az sem ha tisztában vagy azzal mi van a testeden belül, hiszen nem egyszer életet menthet az ha valaki tudja épp mi baja az embertársának. Márpedig az elsősegélyhez feltétlen ismerni kell valamely szinten az emberi test anatómiáját.( Nem árt az sem ha tudod mily törékeny is az emberi test, hogy akár a legkisebb egyensúly felborulása milyen katasztrófához vezethet.)

Az sem mellékes, hogy miből lesznek az orvosok?

Hát gimnazistákból! Remélem te magad sem kétled, hogy az orvostudomány igen hasznos, és fontos tudomány.


( Ilyen az oktatási rendszer törődj bele! A leendő fizikust nem kérdezik meg, szeretne- e irodalmat tanulni, a történészt nem kérdik szereti- e a matematikát. )


Bár ez csak személyes vélemény, de tényleg hasznos dolog az általános tudás mit megpróbálnak beléd verni.


Ui.: Ugyanakkor senki nem akadályoz meg benne hogy az "agyi impulzusok, s hormonok" által kiváltott reakciók mögé valami többet képzelj, gondolj higgy benne.

Ui.2: Elárulom nagyon is sok tudós hisz abban, hogy annál mit a szemünk lát, több van a dolgok mögött.

2009. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%
Az rendben van, hogy nem vagyunk tévedhetetlenek, de a te érzelmeid mitől azok?
2009. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%

"Most nem provokáció szempontjábol mondom, de párszáz éve kb. az egész akkori világ tűzbe tette volna a kezét azért hogy a föld lapos és minden körülötte forog."


Mert a keresztények csak evvel tudták megmagyarázni,hogy Isten teremtett minket,és hogy minden lénynél feljebb valók vagyunk. Ez csak azért volt, hogy irányíthassák az embereket, éspersze az akkori kevés tudás miatt.


"ők biztosak voltak benne. te pedig most biztos vagy benne hogy a kémiai reakciók 100%an be vannak bizonyitva, viszont én pedig biztos vagyok benne hogy az unokáink ugy fognak nevetni a mi együgyű tanainkon mint mi a középkoriakén."


Az ilyeneken, mint te, már most nevetünk :) Amúgy sokuk be van bizonyítva, talán nem mind, de a legtöbb. És a tudomány válaszokat ad. A felfedezők is így jöttek rá, hogy a Föld valóban gömbölyű, addig sak hitték. A tudósok is kutatásokkal jötek rá,hogy nem a Föld a világ közepe.


Felejtsd el a fennköltséget. Szép érzés pl.: a szerelem, de nem több egy ösztönnél, amit egy kémiai reakció vált ki.

Mindent meg lehet magyarázni fizikai és kémiai válaszokkal, az érzéseket is. Sajnállak, ez olyan lehet neked, mint mikor rájössz, hogy nincs is Télapó, de ez van :) Igyál egy Sprite-ot!


Hihetsz, amit akarsz. A tudás a hit felett áll. Mi tudunk, te hiszel.

2009. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!