Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van még olyan középiskola,...

Van még olyan középiskola, ahol nincs heti 5 óra testnevelés, vagy több a gyakorlat, mint a sportjáték?

Figyelt kérdés
Nagyon remélem, mert három iskolát ismerek, ahol folyton futballoznak, kosaraznak, és én ezeket nem szeretem. Jobban szeretem a futást, talajgyakorlatokat, vagy pl.: a röplabdát, de a többit nem. A heti 3 alkalom is kiborít, de hogy napi szinten viseljem el hogy "Nem harap a labda.", az már borzasztó. A futball, a kosárlabda, a röplabda és a kidobós is játék nem? Akkor miért erőltetik?

2013. jan. 6. 01:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezzel lehet egyidőben a legtöbb gyereket a legkevesebb eszközigénnyel és energiaráfordítással lekötni arra a 45 percre.


De ha gondolod, jöhetsz hozzánk. Nálunk van egy tesitanár (szerencsére engem nem tanít), aki előszeretettel lépcsőztet, mászat kötélre...azt jobban szeretnéd?


Ha ügyes vagy, akkor a labdajáték élvezet. Ha meg béna vagy (egyenlőre), akkor pedig kiváló módszer a fejlődésre (gyorsul a reakcióidőd, finomodik a mozgásod, összerendeződnek a végtagjaid...)

2013. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha most mész 9.be,akkor nektek már kötelező a heti 5 óra testnevelés.
2013. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Unokahúgoméknál heti 5 tesi van abból van hogy egy nap 2 tesijük van egymás után és ők akkor csinálnak gyakorlatokat, főleg ha számonkérés van. Amikor egyszer utolsó órájuk a tesi a 7. óra akkor játszanak meg még 1 napon. Többi gyakorlat és elég keményen mozgatják őkte, a labdajáték meg azért mégis jobb mert ott élvezitek és nem szenvedtek, gondold meg szerintem.
2013. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!