Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolába vennének fel?

Melyik iskolába vennének fel?

Figyelt kérdés
Most fogok felvételizni, 8.-os vagyok és 4,7 az átlagom. A Fazekas nagyon tetszik de nem hiszem hogy fel vennének, gondoltam meg az Eötvösre vagy szent László. Mit gondoltok ezekről a sulikrol,mennyire nehéz bekerülni?

2013. jan. 6. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindhárom elég nívós iskola. Én a Szent Lászlót javasolnám neked, mert nagyon híres a közösségéről, programjairól, oktatásáról, ráadásul az épület is nagyon szép. Szerintem jelöld a SZLG-t első helyre, nehogy lemaradj róla! :) Persze, ha a te szíved vágya a Fazekas, jelentkezz oda, de szerintem eléggé versenyistálló feelingje van, SZLG-vel mindenki jobban járna. :/ Eötvösről nem sokat tudok. :D Egyébként sok sikert a felvételihez, én is idén megyek!!! :)
2013. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én 9.-es vagyok. A Fazekas-ba és a Szent Lászlóba járnak ismerőseim. A Fazekas belülről(is) nagyon nagy, és azt állítják nehezebb a tananyag, ami annyira nem igaz, mert ugyanannyira nehéz mint a többi gimnáziumban. Szerintem a Fazekasba is van esélyed az átlagoddal. Tehát ha úgy érzed akkor nyugodtan jelöld első helyre a Fazekast. A Szent László is egy nagyon jó gimi, ott is tényleg jó az oktatás. Eötvösről én sem tudok semmit. Am én is sok sikert kívánok a felvételidhez.
2013. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2013. jan. 7. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az Eötvöst jelölöm elsőnek.Szerintem nagyon jó és szép iskola . : )
2013. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 2/4:


Nem nagyzolásból mondom, de nem pont ugyanazt tanítják a Fazekasban, mint a többi iskolában. Sőt tanáronként változó ugye valójában. Lehet lényegileg ugyanaz kb., de az ördög a részletekben rejlik.

Én Apáczaiba jártam, mégis mat-fiz tagozatosként pl. a törit, a földrajzot (főleg utóbbit) úgy tanították és kérték számon, mintha az lenne a tagozatos tárgyunk. Az apróbetűs részeket is bevasalták rajtunk, ha 5-öst szerettünk volna. Tényleg nem egy a szintje ezeknek. De ez logikusan következik abból, hogy jószerivel csupa stréber jelentkezik oda, így a követelményeket is ahhoz kell igazítani.

Különben még a suli pedagógiai programjában is benne van:

"Továbbra is követni kívánjuk iskolánk általános gyakorlatát és hagyományát, hogy az átlagnál többet és alaposabban tanítunk.".

2013. jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!