Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi pontszámításnál...

Az érettségi pontszámításnál két tantárgy eredményére adja meg a 200 pontot?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 17:58
 1/3 rémuralom ***** válasza:
Az egyiket mindenképpen. Az egyik számítási módszerben a két felvételi tantárgy (az egyes szakokhoz tartozik általában egy kötelező és egy, a felsoroltakból választható tárgy) százalékos eredményéhez (összesen max. 200 pont) hozzáadódik az öt érettségid átlaga (max. 100 pont) és az utolsó két évi jegyeid az érettségi tárgyakból (duplázva, szintén max. 100 pont). A másik módszer a két felvételi tárgyból számított max. 200 pontot duplázza. Mindkettőhöz hozzáadódnak az esetleges többletpontok, max. 100 pont. A rendszer automatikusan azzal a módszerrel számol, amelyben több pontod van, nem kell erre külön figyelned.
2013. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a külföldön érettségizett diákokra is érvényes? Én Szlovákiában fogok érettségizni magyar nyelvű gimnáziumban:történelemből, angolból, szlovákból és magyarból, de Magyarországon még leteszem az emeltszintű érettségit magyarból. Szerintetek így külföldről is megtehetem, hogy 2 érettségi jegyet duplázzak(magyart, törit)?
2013. jan. 13. 15:19
 3/3 rémuralom ***** válasza:
EU-n belül el szokták fogadni, de azért ennek nézz utána, mert én ellenkező irányban tájékozódtam, magyarországi bizonyítvány elismeréséről más országban.
2013. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!