Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-ről ELTE bioszra hogy...

SZTE-ről ELTE bioszra hogy kérhetem át magam? Van valami feltétele annak, hogy átvegyenek?

Figyelt kérdés

Persze majd megkérdezem a TO-t is, csak vizsgára tanulok és gondoltam, itt gyorsan megkérdezem, hátha valaki tudja.


Az SZTE-n államin vagyok, levelezős.

Hallottam valami olyasmit, hogy csak 4-es átlagtól vesznek át.

Az sem lenne katasztrófa, ha fizetősre vennének (bár nem tudom, miből fizetném ki), de jövő szeptemberben már nagyon jó lenne az ELTÉn lenni...


2013. jan. 8. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
mért akarsz az eltére menni? Mindenki azt mondja hogy a biosz az SZTE-n a legjobb, és ELTÉn legszarabb
2013. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindenképpen az eltére szeretnék menni.


Budapesti vagyok...

Ráadásul olyan szakra szeretnék menni, ami csak az eltén van.

Rohadt drága a vonatjegy és a szállás...

Nem molekuláris biológus akarok lenni, úgyhogy nekem Szeged nem akkora tutiság semmilyen szempontból sem...


Az ELTÉbe viszont szerelmes vagyok, imádom, az egész hangulata annyira más... Arról nem is beszélve, hogy ott tanítanak a "bálványaim"...:D

2013. jan. 8. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, én idén fogok jelentkezni egyetemre, és biológiára szeretnék menni :) mi a különbség elte és szte között? irtad h szegedin csak molekuláris biológus lehetne az ember. én kutatni szeretnék, főleg betegségeket majd a jövőben, de nem tudok döntést hozni, hogy melyikkel kerülnék közelebb hozzá. tudnál tanácsot adni? :)
2013. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Nem csak molekuláris biológus lehetsz az SZTE-n, csak nem akartam leírni nagyközönség előtt, hogy konkrétan melyik szakra szeretnék menni.:)


Az ELTÉ-ről eddig mindenkitől azt hallom, hogy nagy szigor van, nagyon magas követelmény. (Olyanok mondják, akik onnan jöttek át a szegedire...)


Szegedről viszont azt mondják, hogy ha valaki kutatással szeretne foglalkozni, ide érdemes jönnie, mert itt nagyobb a támogatás, több a lehetőség, de erről nem tudok semmit.


Vannak jó tanárok, és vannak borzalmasak. A szervezés nem mindig zökkenőmentes, de ezt azt hiszem, mindenhol így van.

Maga Szeged szerintem gyönyörű, nagyon hangulatos, imádom, hogy nem olyan zsúfolt, még nem annyira parasztok egymással az emberek, mint pesten. Jobban is vigyáznak a tisztaságra, az autósok sem olyan őrültek...


Nekem Pest már kicsit sok, úgy elszemélytelenedtek a szórakozóhelyek... Szegeden ahova csak mentem, viszonylag emberiek az árak, finomak a kaják, és nagyon jó a kiszolgálás. Persze nyilván nem ez határozza meg, hogy hová megy az ember egyetemre...:D

Csak ha 3-5 vagy több évre tervezel valahol tanulni, ez is egy (mellékes) szempont lehet.:)


Ja, és sok tárgyra azt mondják, hogy Szegeden könnyebb.

Kémia, matek, talán a fizika is...


Meg nem tudom, az ELTÉn hogy megy, de itt vannak bevezető kurzusok az első évben. Mondjuk ha te ennyire tudatosan készülsz, biztos nincs rá szükséged, de jó tudni, hogy a biológia alapjai, kémia alapjai, matematikai praktikum, informatika, sejtbiosz, növényszerv.tan, állatszerv.tan gyakorlatilag csak pár kis infóval több, mint amit emelt szintű biosz és közép szintű egyéb reálos érettségihez tudni illik. Persze nem kell elkönnyelműsködni, de az első évben még nem fogsz vért izzadni.:)

2013. febr. 12. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok :) köszi, köszi :) irtam pár kérdést, ha lenne rá időd :)
2013. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!