Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőségem átjelentkezni...

Van lehetőségem átjelentkezni másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy vidéki egyetemen vagyok első éves orvostanhallgató. Szeretnék átjelentkezni a Semmelweis Egyetemre. A tanulással nincsen semmi gondom, egyszerűen nem érzem itt jól magam. A tavalyi felvételinél a SOTE-ra is bőven elég lett volna a pontom, de bizonyos okok miatt a vidéki egyetem szerepelt első helyen, amit sajnos már nagyon megbántam...

Szerintetek van lehetőségem átmenni, és ha igen mikor? Vagy várnom kell a 3. vagy 4. évig hogy átvegyenek? Nyilván pontos információt csak az egyetemtől kapok, csak érdeklődöm, hogy tudtok-e erről valamit, valaki járt már hasonló cipőben?

Köszi előre is!



2013. jan. 8. 17:14
 1/3 bensdorp ***** válasza:
Elég sokan jönnek át a SOTÉ-ra a többi városból, és bármelyik évfolyamon lehetséges. Az átjelentkezés pontos menetéről kérdezd a tanulmányi osztályt: [link]
2013. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Érdeklődök is majd utána, de örülök ha sokan átmennek... akkor nem lehetetlen :)

Nekem a város is közelebb lenne a jelenlegi lakhelyemhez, a félévi átlagom is lehet, hogy 4 felett lesz, lehet hogy ezek majd számítanak valamit és pozitívan befolyásolják a dolgot!

2013. jan. 8. 17:51
 3/3 anonim válasza:
szia, én is hasonló helyzetben voltam, azzal a különbséggel, hogy elsőre pár ponttal lecsúsztam Pestről, és így kerültem a vidéki egyetemre. Átjönni csak a preklinikai modul (2év) elvégzése után lehet, mert amúgy vannak különbségek az egyetemek tantervei között,(pl van ahol első félévben nincs anatómia) és ekkor tart mindenki ugyanott. A két utolsó félév átlagához van kötve az átvétel, ha jól tudom, amúgy ismerek jópár olyat, aki átjött, szóval lehetséges! Én amúgy nem vártam meg a 2 évet, hanem újraérettségiztem/jelentkeztem és felvettek. Életem egyik legjobb döntése volt;)
2013. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!