Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átjelentkezem más felsőokta...

Ha átjelentkezem más felsőoktatási intézménybe, vissza kell fizetnem az előzőben igénybe vett félév tandíját?

Figyelt kérdés
A DE pszichológia szakán szereztem BA diplomát, azután átjelentkeztem a PPKE pszichológia MA-ra. Sok problémám van a PPKE-s képzéssel, ezért visszajelentkezem vagy újra felvételizek, még nem dőlt el. Felvettem a DE-vel a kapcsolatot, és azt mondták, azzal számolnom kell, hogy a PPKE vissza fogja kérni az állami ösztöndíj összegét az 1 igénybe vett félév után, ugyanis állami ösztöndíjasként vettek fel. Én viszont úgy tudom, az állami támogatottként igénybe vett félévek száma számít, tehát mesterképzés esetén a 2+1.5 év. Ha ezt nem haladom meg, és addig diplomát szerzek, mindegy melyik felsőoktatási intézményben, nem követelhetik vissza tőlem. Fel tudna világosítani valaki, hogy működik ez? Vissza kell fizetnem ezt a félévet teljes egészében, még ha nem is szakítom meg a tanulmányaimat, csak átjelentkezem? Nagyon megköszönném a segítségeteket.

2013. jan. 8. 19:17
 1/1 reptoid ***** válasza:

Jól tudod, a félévek számítanak, a hallgatói szerződés 5-ös pontja ki is mondja, hogy képzést váltani lehet, és ki is emeli, hogy az eltöltött félévek számítanak, de egy szóval sem említi, hogy ekkor vissza kelljen fizetni a költséget.


A 2+1,5 évet nem igazán értem. Mondjuk nem is tudom, hány féléves a mestered, de egy képzési ciklusra (nálad most mesterképzés) csak az előirányzott + 2 félévet használhatsz fel úgy, hogy mindemelett még beférj a 12 összes félévbe is az alapképzéssel együtt.

2013. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!