Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan könnyű elhelyezk...

Tényleg olyan könnyű elhelyezkedni villamosmérnökként? Mennyi fizetésre számíthat?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom idén felvételizne villamosmérnöki szakra, mert "azt hallotta", hogy hiány szakma és nagyon könnyű állást találni, kifejezetten jó fizetésért. Én eléggé féltem, nehogy pont egy szerencsés kivétel elmondására alapozva vesződjön 4 évig a semmiért..

Tehát igaz, hogy nagyon könnyű munkát találni? Mennyi fizetés lehet reális?


Köszi szépen.



2013. jan. 9. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről úgy tudsz meggyőződni leggyorsabban, hogy felmész a profession.hu-ra, és megnézed hogy hány olyan hirdetést raktak fel, amiben mérnököt vagy villamosmérnököt keresnek.

Szerintem nem kell aggódni, jó esélyei lesznek ezzel a végzettséggel.

2013. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért megy mert könnyű elhelyezkedni akkor lehet hogy koppanni fog, mert bár ez igaz, de a matekot eléggé durván kell tudni, és a fizikát is.
2013. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Okos srác, azzal nincs gond, csak féltem, hogy suli végeztével koppan majd a munkaerőpiacon. Sokkal biztosabbnak gondolnám, ha pl. szoftver fejlesztő programozónak tanulna.
2013. jan. 9. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
NEm azért de Magyarországon és Európában is a legkeresettebb szakma a villamosmérnök. Mérnökhiány van mindenhol.
2013. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
97%

"Sokkal biztosabbnak gondolnám, ha pl. szoftver fejlesztő programozónak tanulna."


Nemazért, de a villamosmérnök elhelyezkedés szempontjából sokkal biztosabb, mint a szofvter fejlesztő programozó.

És van némi rálátásom, én a BME_n tanulok villamosmérnöknek, a barátnőm ELTE IK-s programozó. A programozó sem rossz amúgy.

Csakhogy. Én még ki sem dugtam az orrom az egyetemről/koliból és már 4-5 (nem túlzok!) álláshirdetés jön szembe villamosmérnököknek, gyakran még másod-harmadéves nem diplomázottakat is felvesznek részmunkaidőre, szakmai munkára!

Programozni mi is tanulunk, nem is keveset, C, C++, Java, Assembly (az egyik legnehezebb prognyelv), MathLab, HTML, SQL, rengeteg hardveres dolog van nálunk-ezek mellé jönnek a fizikai/ipari jellegű tárgyak (Anyagtudomány, Fizika I-II., EMT, villamosgépek, minden erősáramú szirszar). Villamos mérnököt ismerek kettőt is, aki most programozói állásban dolgozik. Programozót egyet sem ismerek, aki villamosmérnöki állást kapott volna.

És (már csak a barátnőmre hallgatva), ott is vannak állásajánlatok. Bemész és a legtöbbször olyan szintű rutint kérnek egy-egy témában, amit az egyetem nem ad meg. Kemény önszorgalom kell az egyetem mellé, hogy csak ebben a szakmában elhelyezkedj (máshol meg ugye nem tudsz IK-val). És egy villamosmérnök a legrosszabb esetben elmegy műszaki boltba dolgozni, vagy fusiban PC-t szerelni, mert ilyen irányú OKJ-ből sincs sok (szintén személyes ismertségi körből tudom).

Infóban viszont sok "huygosjózsi" utazik, letöltöttek valami szirszart a netről, az alapján "tudnak" programozni, a párfilléres melókat elviszik ők. Infóban vagy a legjobb vagy, vagy nem érsz semmit sem.

Tessék választani!

2013. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!