Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közlekedésmérnökire felvennéne...

Közlekedésmérnökire felvennének? ( Győr - SZE )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi hogy közlekedésmérnöki szakon mennyire nyomatják a matekot és fizikát ( igen, tudom hogy eléggé, de mégis? :D ) ?

Most vagyok végzős egy gimnáziumban, jelenleg töri faktra járok és bioszra. Előző években nem igazán tudtam merre tovább, plusz a fizika tanárom...hogy is mondjam?...lesz@art minket?!..szóval az a lényeg nem vagyok penge fizikából...:/

Matekból jobban állok, négyes érettségire számítok (sokszor levezetés nélkül oldok meg feladatokat és kissé pontatlan vagyok :( )

( + egy középfokú nyelvvizsga )

Elsősorban olyan személyek válaszát várom aki ott tanul / tanult hogy a lemaradásokat mennyire lehet behozni éveközben illetve mennyire kemény az egyetem.



2013. jan. 10. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felvennének, de a lemaradásokat próbáld meg matekból még most, fizikából pedig nyáron pótolni.

A többi tárgyból megvan az ötös? Mi lesz az érettségi tárgyad a matek mellet?

2013. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként szerintem ne oda menj, mert nehéz vele elhelyezkedni, inkább a járműmérnökit válaszd. Ha nem annyira vonzódsz a közlekedéshez/járművekhez, akkor pedig ajánlom a biomérnökit, ha már biosz faktra jártál.
2013. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.válaszoló:

Tavaly év végén minden érettségi tantárgyból ötös lettem, csak a matek lett négyes. Remélem hogy a negyedik év végi jegyek számítanak, mert akkor ugyanezt tudnám hozni. :)

Történelemből fogok még érettségizni emelt szinten ( a Rendőrtisztit is megjelölöm ) és biológia közép.

Matekra már jobban ráfeküdtem, fizika órákra is többet készülök, nyáron pedig majd ismétlek :)


2.válaszoló:

Igen erre én is gondoltam, ez még nem dőlt el nálam, melyik is lesz.

Az az igazság hogy a biosz faktot körülbelül két hónapja vettem fel, pont emiatt a szak miatt. Előző években nem voltam rossz bioszból, sőt néha még érdekelt is, de nem fektettem rá nagy hangsúlyt, mert - gondoltam - nem lesz rá szükségem :/ De itt a helyzet pont az ellentéte a fizikának: itt olyan tanárt kaptunk aki elég sokat követelt tőlünk ( áldom is érte :D ) és nemrég sikerült egy 61%-os középszintű érettségit írnom zéró rátanulással...

2013. jan. 11. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felvennének, mivel mindenkit felvesznek szinte mindegyik szakra, olyan kevesen jelentkeznek. Legalábbis idén ez volt.


Fizikát nem igazán nyomják, van azt hiszem fizika tárgyatok, de inkább statika és mozgástan. Van más "számolósabb" tárgy, de a matematika a leghúzósabb. Van 3 félév belőle + rengeteg ráépülés (addig nem vehetsz fel tárgyakat, míg a matekot nem teljesítetted), így ha nem megy annyira, akkor csúszhatsz féléveket, vagy akár éveket is.


Hülyeség, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, mert több szakiránya van, és van köztük olyan, ami igenis keresett.

2013. jan. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Még egy kérdésem lenne: melyik a legkeresettebb szakiránya? :O

2013. jan. 13. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, barátnőm azt mondja, hogy kötött pálya, vagy személyszállítás. Van még logisztikus szakirány is, amit a legtöbben választanak, de logisztikát ugyanúgy tanulnak a többi szakirányon is + sok ember van, aki felsőfokú szakképzés keretein belül tanulja, úgyhogy belőlük nagy a túlkínálat. De ezt majd úgyis csak a második évben kell eldöntened.
2013. jan. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát idén elég kevés volt a ponthatár a szakon. De szerintem simán be lehet kerülni. Fizika az egy fika.. Egy félévig tanítják és ha Zsebők Ottó tartja hát ott minimum a 2-es. Persze ismerek olyat, akik eléggé szívnak vele, de minimális tudással, meg ha órán jelentkezel osztogatja az +5%-ot. két gyakorlatot tart(ugyanarról szól) elsőre bemész megjegyzed a kérdésekre a választ másodiknál elmondod. már mindjárt meg is van.

Matekból 3db van. Matek-1be komplexszámok, függvény határértékek, derivális, integrálás, diff egyenleteket vesztek. Matek-2n leginkább integrálás van meg mátrix függvény. Matek-3n pedig valószínűség számítás.

Ezektől igazából nem kell félned, mert ha tanulsz meglehet simán. Viszont vannak helyetet más szivatós tárgyak. Például: informatika 1-2, hő- és áramlástan.

2013. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
egyébként Facebookon megtalálod csoportunkat SZE közlekedésmérnök 2010,2011,2012. 3 db van belőle. Beléphetsz , nyugodtan kérdezhetsz.
2013. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! :)
2013. febr. 15. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként szerintem ne oda menj, mert nehéz vele elhelyezkedni, "


Hm, mi idén jniusban vasút szakon 7-en végeztünk, mind a 7-en 2 hónapon belül elhelyezkedtük.

A közúti szakirányon 21-en végeztek, 2-ről tudok, hogy nem helyezkedtek el, mert ők mentem MSc-re. A többi dolgozik, mind szakmában...


De igazad lehet, tényleg nehéz az elhelyezkedés vele... -.-'

2013. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!