Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek 11. -es. Egész...

Most leszek 11. -es. Egész nyáron könyörgök a szüleimnek, hogy hadd járjak matekkorepetálásra. Megengedhetnénk magunknak. De azt mondják, hogy az egyetemen is magamtól kell majd boldogulnom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Így nem tudok ötös lenni és szinte minden osztálytársam jár korrepetálásra.
2009. aug. 28. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez a magadtól kell majd boldogulnod hülyeség. Azért vannak ezek a korrepetálások, hogy segítsenek!! Mond meg a szüleidnek, hogy muszáj menned, hogy jobb legyél, kell a segítség!!!

Sok Sikert!

2009. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig mindent meg tudtam beszélni velük de most sz*rnak a fejemre.Asszem pár napig most nem lesz ledvem beszélni velük.
2009. aug. 28. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy magántanárt fizetni is kell (1500-2000 Ft/óra), lehet a szüleidnek nincs pénze rá!

Erre nem gondoltál?


Amúgy az én fiam is most volt 11-es, tényleg ő is azt mondja, hogy mindegyik gyerek magántanárnál tanul, csak úgy tudnak átmenni...

Az iskolai tanárok (tisztelet a kevés kivételnek) már nem tanítanak az órákon, csak számonkérnek, kicsit sem érdekli őket, hogy magától nem érti meg a gyerek a matekot!


Az én fiam is magántanárhoz jár... :-[

Azt legalább megérti, amit a magántanár elmagyaráz!

2009. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vok!

A kérdésben leírja, hogy lenne rá pénzük.

Egyébként ha itt tartunk én is magántanárhoz járok. Gimis vok mégsem értem meg a matekot, a tanár csak mondja, mondja azt nem kérdezi, hogy értjük-e aztán meg doga...Muszáj a magántanár aki elmagyarázza és segít mert különben sokan buknának!!!

2009. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy lenne rá pénzünkk,mert ha volt pénz 2 hetet Horvátországban nyaralni akkor matektanára miért nincs?Nem értem?.Most nagyon mérges vagyok és azt hiszem pár napig most nem beszélek velük.
2009. aug. 28. 21:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Második beíró vagyok


Majd ha hazaviszed a bizonyítványt, hogy megbuktál, akkor majd megértik, hogy jó lett volna a magántanár, csak akkor majd már késő lesz. :[

Jobb lenne megelőzni a bajokat!!!

Próbáld megértetni a szüleiddel, hogy nem érted a matekot, kínlódsz vele, félsz, hogy emiatt meg fogsz bukni. (Ne azzal érvelj, hogy "mindenki magántanárhoz jár", mert ezzel azt hiszik, hogy csak divatozni akarsz.)

2009. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Végülis mindig négyes vagyok szóval nagyjából értem csak azér jó lenne egy kis plusz segítség.
2009. aug. 28. 22:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ötletem.

Ha otthon van anyukád és/vagy apukád, akkor fogd a táskád és mondd nekik, hogy majd jössz 1 óra múlva, elmész valamelyik iskolaszövetkezethez, hogy adjanak munkát, hogy tudj miből magántanárhoz járni. Csaknem fogják már engedni, hogy suli mellett dogozz... Plusz érvelhetsz

azzal is, hogy normális egyetemre akarsz majd bekerülni, ezért feltétlen kell az ötös matekból, hogy ne veszíts pontokat.

Egyébként magántanár nélkül tényleg képtelenség megérteni matekot. De szerintem nem feltétlen a tanárok a hibásak, hiszen heti 3 óra nem elég arra, hogy egyenként elmagyarázza a 30, jobb esetben 15 gyereknek az anyagot. Pláne, hogy ebből következőleg sok gyerek már az alapoknál leragadt, nincs teljesen tisztában velük, ezért az aktuális témakör mellett sokszor több évvel régebbi anyagot is meg kellene értetnie a tanárnak. Arra meg már abszolút lófütty az heti 3 óra.

Én is járok 1 éve tanárhoz, most leszek 12.-es.

2009. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Ezt az utolsót kipróbálom.
2009. aug. 29. 10:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás, h magántanár nélkül nem lehet megérteni a matekot. nekem 11 éve sikerül, pedig elég szar tanárom van...és nem csak nekem...
2009. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!