Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek 11. -es. Egész...

Most leszek 11. -es. Egész nyáron könyörgök a szüleimnek, hogy hadd járjak matekkorepetálásra. Megengedhetnénk magunknak. De azt mondják, hogy az egyetemen is magamtól kell majd boldogulnom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Így nem tudok ötös lenni és szinte minden osztálytársam jár korrepetálásra.
2009. aug. 28. 20:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem kemény matekkorrep kellett anno 5 éve ahhoz, hogy ötösre érettségizzek matekból, mert a próbaérettségim négyes lett, és megijedtem. Én nem nyáron, hanem 12. szeptemberétől kezdtem járni matek magántanárhoz, de nagyon keményen. Nyúztam magam, és a tanárt is, hogy vegyük át az egész könyvet, amiből érettségiztünk (még a régi rendszerű érettségi volt, a "zöld könyvből" volt minden érettségi feladat). Nos, lehet, hogy vannak, akik még emlékeznek arra a zöld könyvre. Én a tanárral az EGÉSZ könyvet átvettem áprilisra, volt vagy 5000 feladat. Közben minden témakörnél kemény magyaráztunk, visszamondtam, és az összes gyakorló feladatot megcsináltam utána. A végére már gyakorlatból ment a feladatmegoldás, mert rutinná vált a "kaptafa", amire mindent rá lehetett húzni. Nem is kell mondani, meglett a gyümölcse, májusban ötösre érettségiztem. De enélkül nem lett volna ötös, mert a négyesem is halványgyenge volt, inkább hármas volt az, csak mindig szorgalmiztam hülyeségekből. Ez a sok gyakorlás meg azért kellett nekem, mert abszolút nem vagyok reál agyú, én humán vagyok és a verseket szeretem, elemezni is, persze most magyar szakon ülök az egyetemen, egyszóval tökhülye voltam matekból. Kitartás, és járjál korrepre, mert nagyon kell!
2009. okt. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Azóta beírattak a szüleim.Heti egyszer járok.
2009. okt. 11. 08:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!