Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolát ajánlotok...

Milyen iskolát ajánlotok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Budapest környékén lenne az optimális. :)


Elsősorban érdekel az informatika.

Tapasztalataim is vannak, van egy hálózattal foglalkozó közeli ismerősöm, ő tud segíteni, de ritkán... nem is olyan közeli, de nem rokonom, tehát nem zaklatom ezzel állandóan.


Az iskolában tanított anyagot mindig megtanultam, minden jegyem ötös lett ebben az évben... szomszédoknak, ismerősöknek szoktam javítani a számítógépjüket, hardveres felépítést is prímán vágom. :)Emellett problémám, hogy eddig német nyelvet kellett, hogy tanuljak... de az angolt valamennyire értem, 2 nővérem (már nem velem laknak egy fedél alatt.. :) ) is angolt tanult, nagyjából ki tudom venni, hogy mit beszélnek, tehát fogékony vagyok a tanulására. Tanulom a c+ programozási nyelvet, picit már jártasabb vagyok benne... amiben büszke vagyok magamra, az az önállóságom... nem kérdezgetek mindenkit, hogy ezt hogyan kell, hanem rájövök a csínjára, onnantól meg már csak gyakorolni kell :)



Másod sorban az asztalosság...

Erről nem sok mindent tudok mondani, viszont sokoldalúan tudok munkálkodni a fával... régebben a kinti fának a lehullajtott gallyait "kopasztottam" meg szikével, "lándzsát" csináltam, hasonlók :D.



Harmad sorban a közlekedés, mint vonat, vagy metró vezető...

Ez egy gyerekkori érdeklődésen alapul, mindig is szerettem a vonatokat, szerettem rajta utazni, még ma is... mivel nem Budapest környékén élek, apukám él Pest megyében, így összeköttetésben lehetnék mind a két szülővel, ez előny nekem... de a témához visszatérve, efelől csak 1 éves játékon belüli szimulátoros tapasztalatom van, de tudom, hogy az csak játék, rengeteget kell a valóságban dolgozni ezért. De tudom, hogy nem éri meg... legalábbis MO-n nem, ezért lemondtam erről az álomról.



Végül: Könnyen tudok tanulni... átlagban, ha órán nem akadályozza semmi a figyelmemet, kb. négyesre le tudok felelni következő órán az anyagból... fogékony vagyok arra, ami felkelti a figyelmemet... jóformán nem is kell tanulnom, szinte a fejembe megy... ment...


Köszönöm, hogy elolvastad. Ha tudsz jó iskolát az első kettő pont figyelembe vételével, kérlek, írd le. :) 14/f, köszönöm előre is.


2013. jan. 13. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is az a fontos, milyen iskolát végzel, hanem milyen tudást gyűjtesz. Mert az iskolák valóban különböző szintű tudást adnak. Sok megadja a bizonyítványt, de nincs mögötte fedezet. Egyik ismerősöm-mert nem vették fel tk-ra - nem tudott énekelni-viszont szám.technikából jó volt. Elment érettségivel egy cég toborzójára. Nem kértek papírt, adtak egy feladatot, s oldja meg mindenki a számító gépen. Aki nem tudta, hiába volt papír, elküldték. Végül a legutolsó körben páran maradtak. Alkalmazták, azóta megjárta Amerikát, oda küldték tanulni, ma középvezető.

Az informatikai tudás jól hasznosítható még mindig.

Az asztalosság is az lenne, ha tudnál magadnak egy vállalkozást indítani, szép, megbízható munkák kerülnének ki a kezed alól.De a vállalkozások bedőlnek rendre. Egy szekrénysor a vállalkozónál mondjuk 800 ezer forint. A boltban van szekrénysor 80 ezerért. Az emberek nagy része veszi az utóbbit, mert nincs pénze, az asztalos meg panaszkodik, hogy nincs megrendelése.Bútorgyárak meg nem is nagyon működnek ma M.o-n.

A vonatról, metróról lebeszélnélek. Kizsigereltek.

Ha főiskolára mennél, gimit ajánlok. A szakiskolák zsákutcák, ill. onnan felsőoktatásba nehéz az út. Viszont a szakmát sem tanítják meg. Bár most átalakul a képzés rendszere.

Kérdezd meg az ofőt, hol és mikor tartanak a középiskolák nyílt napokat, diáktoborzót, mert nálunk pl 10-15 iskola kitelepül, szórólapokat osztanak, amiről megismerheted az iskolájukat.

2013. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam egy suliban, Kozma Lajos Faipari szakközépiskola a neve, tetszett, állítólag jó suli... néztem a Bláthy Ottó Titusz Informatika szakközépet, tetszett mind a kettő.. :)
2013. jan. 13. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem pesti vagyok, ebben nem tudok segíteni.

Az biztos, hogy jó szakmunkásokat külföldön is keresnek.

2013. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 czibles ***** válasza:

#1vel ellentétben szerintem keress egy erős szakközepet. Legyen akármilyen szak is arra biztos jó lesz, hogy rágyere, mennyire is érdekel téged az a szakma. Az igaz, hogy még a legjobb helyeken sem tanítják meg olyan szinten a szakmát, hogy utána eltudj vele menni dolgozni, de ha nem tetszik, akkor nem az egyetemen fogsz rájönni 1-2 év után.

Az viszont fontos, hogy jó szakközepet találj, így ugyanúgy el tudsz menni emelt matekra / fizikára, vagy amire szükséged lehet későbbiekben. Ráadásul, ha kéttannyelvűbe mész, akkor még a felsőfokú angolig is eljutsz az 5év alatt.

2013. jan. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Boronkay Vác: angol -informatika, informatika, elektronika-hardver.
2013. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Amiket leírtál, azok alapján neked inkább egy erős gimi való. Az, hogy könnyen tanulsz, és amint leírtad, elég sok dolog érdekel, simán feljogosít téged, hogy gimibe menj. Figyelj, ahogy írtál, én eleinte azt hittem, főiskolát keresel, értelmesnek tűnsz. Nem azt mondom, hogy mondjuk asztalosnak buták mennek, de szeritem neked jobban megfelelne egy tanulós suli, pláne, ha igazán nem is kell tanulnod, anélkül is megy. :D

Elmész akár egy matek tagozatra, vagy simára, mellette meg otthon foglalkozol a számítógéppel, meg amivel akarsz, fősuli idejére meg majd eldöntöd, hova mész tovább. Annyi biztos, hogy az informatika nem rossz választás.

Sok sikert!

2013. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és bocsi, konkrét sulit nem tudok Pest környékén, de ha ilyen önálló gyerek vagy, nézegess honlapokat, fórumokat, és menj el több nyílt napra, ha lesz.
2013. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!