Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a két...

Mi a véleményetek a két tanítási nyelvű oktatásról a középiskolákban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Vannak jó, és rossz oldalai.

Végzős vagyok éppen egy angol két tanítási nyelvű gimiben Salgótarjánban, érettségi előtt állok, tehát erről nem tudok nyilatkozni, de úgy tettem tavaly felsőfokú angol nyelvvizsgát, hogy általános iskolában még németet tanultam, és csak itt, a középiskolában kezdtem el angolt tanulni, ez mindenképpen pozitívum.

Negatívum talán az a +1 év, a sima gimis képzéshez képest, legalábbis én 5 éves képzésen vagyok, de már indítanak nálunk 4 éveset is, bár oda elég erős előképzettség kell angolból, ami nálam nem lett volna meg..

Szóval, összességében szerintem egy pozitív dolog, de sok függ attól, hogy mennyire szereted az adott nyelvet, tervezel-e vele valamit a későbbiekben, mivel mi 2-3 tárgyat az adott nyelven tanulunk, így nem árt ha szereted azt a nyelvet :)

2013. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!