Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus menne, ha nem vagyok túl jó matekból és fizikából?

Figyelt kérdés
Ide szeretnék jelentkezni, ugyanis nagyon érdekel. Szeretem a bioszt, jó is vagyok belőle, a kémiával sincs semmi bajom. Viszont a matekkal és a fizikával eléggé hadilábon állok. Sajnos nincs agyam a számokhoz. Az érdekelne, hogy bent tudnék maradni ezen a szakon így, vagy inkább meg se próbáljam?
2013. jan. 14. 18:32
 1/3 reptoid ***** válasza:
100%

A matek hiány nem olyan nagy gond, bár gondolkodni tanít, ami azért jól jön. Főleg azért, mert statisztikád, ahová a valószínűségszámítás kell majd erősen, illetve szöveges feladatokból kell majd kisilabizálnod, hogy statisztikai próbát kell megcsinálnod. Ami számolás van, az mind számológépes, nem bonyolult műveletek, csak a logika kell az átlátáshoz.

Fizikát is fogsz tanulni, oda a fény hullám- és részecsketermészete kell, fénytörések, atommodellek, de azt tudod kémiából is, mechanikai hullámok, kell majd egy kis áramlástan is. Sugárzások, esetleg még elektromágneses sugárzások is.

2013. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:
100%
De no para, nem sokkal vészesebb, mint a középiskolás fizikafakt.
2013. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos. :)
2013. jan. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!